Statscore Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice i Fit-Morning Gredar Brzeg bez punktów

Gredar brzeg - bsf bochnia 1 liga futsalu futsal pilka nozna halowa fot. oliwer kubus n/z michal grochowski Oliwer Kubus
W 6. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy swojego dorobku nie powiększył ani Dreman Opole Komprachcice, ani Fit-Morning Gredar Brzeg.

Bardziej renomowanego rywala miał Dreman, który na wyjeździe mierzył się z Clearexem Chorzów, jedną z największych futsalowych marek w Polsce. Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny znakomicie, bo w 5. minucie prowadzenie dał jej Ukrainiec Sergiej Fil.

Gospodarze co prawda wyrównali po kwadransie, ale w drugiej połowie znów natrafili na duży opór Dremanu. Goście dzielnie się bronili, ale w końcu bardzo dobrze spisujący się ich golkiper Dawid Lach skapitulował w 36. minucie. Na to trafienie podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego nie byli w stanie już zareagować, a pod koniec otrzymali jeszcze jeden cios i polegli 1-3.

Nadal bez punktów pozostaje natomiast Fit-Morning Gredar Brzeg, który uległ w Chojnicach miejscowym Red Devils 3-4.

Brzeżanie w tym starciu dwukrotnie odrabiali straty, za sprawą trafień Dawida Witka w 13. i Victora Andrade w 29. minucie. Po tym, jak Red Devils strzelili jednak dwa gole w 36. minucie, Gredar dał radę już tylko odpowiedzieć kontaktową bramką Kamila Kucharskiego.

Clearex Chorzów - Dreman Opole Komprachcice 3-1 (1-1)
Bramki: 0-1 Fil - 5., 1-1 Łuszczek - 15., 2-1 Segeta - 36., 3-1 Dewucki - 40.
Dreman: Lach (Burduja) – Grigorescu, Iwanow, Grzywa, Kilian, Krawców, Karnatowski, Sapa, Suchodolski, Wnuk, Małek, Dykus, Fabijaniak.

Red Devils Chojnice - Fit-Morning Gredar Brzeg 4-3 (2-1)
Bramki: 1-0 Asensio - 12., 1-1 Witek - 13., 2-1 Asensio - 17., 2-2 Andrade - 29., 3-2 Laskowski - 36., 4-2 Asensio - 36., 4-3 Kucharski - 38.
Gredar: Raczkowski (Budych) – Rojek, Synowiec, Witek,Pepo, Matejko, Grochowski, Boczarski, Kucharski, Andrade, Nocoń.