Statscore Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice wygrał w Lęborku

Zespół Dremana Opole Komprachcice na dobre liczy się w grze o medale.
Zespół Dremana Opole Komprachcice na dobre liczy się w grze o medale. Paweł Sładek
Od zwycięstwa zmagania w drugiej części sezonu Statscore Futsal Ekstraklasy rozpoczął Dreman Opole Komprachcice. W 16. kolejce wygrał on na wyjeździe z Teamem Lębork 3:2.

Tym samym ekipa z Opolszczyzny zrehabilitowała się za porażkę 5:8, jaką niespodziewanie poniosła już w 1/32 finału Pucharu Polski z 1-ligowym FC 2016 Siemianowice Śląskie.

Bohaterem starcia w Lęborku okazał się Vinicius Teixeira. To on zdobył wszystkie trzy bramki dla Dremana.

Strzelanie rozpoczął w 15. minucie, lecz gospodarze bardzo szybko wyrównali na 1:1 za sprawą Yvaaldo Gomesa. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak przyjezdni, bo tuż przed nią kolejnego gola strzelił Vini.

Druga część spotkania korzystniej zaczęła się natomiast dla gospodarzy. W 22. minucie po raz drugi doprowadzili oni do remisu, tym razem dzięki Davidsonovi Silvie.

Nasza drużyna znów jednak nie pozwoliła się długo cieszyć Teamowi remisem. Trzecie w tym meczu trafienie Viniego okazało się już tym na wagę trzech punktów. Dzięki nim Dreman nic nie stracił do trzech wyprzedzających go ekip - Rekordu Bielsko-Biała (6 pkt), Piasta Gliwice (2 pkt) i Constractu Lubawa (1 pkt).

Team Lębork - Dreman Opole Komprachcice 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Vini - 15., 1:1 Gomes - 16., 1:2 Vini - 19., 2:2 Davidson - 22., 2:3 Vini - 25.
Team: Burglin, R. Łapigrowski – Formella, Kaczorowski, Davidson, Dampc, Witkowski, Madziąg, P. Łapigrowski, Monteiro, Kolesnik, Gomes
Dreman: Lach, Burduja – Szypczyński, Andre, Elsner, M. Grzywa, Imanol, Andre, Fernandes, Ivanov, Teixeira .