Statscore Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice wysoko przegrał z Constractem Lubawa

Paweł Sładek
Constract Lubawa w tym meczu potwierdził swoje aspiracje. Dremanowi pozostaje niedosyt, Paweł Sładek
Hitem 22. serii spotkań była rywalizacja Dremanu Opole Komprachcice z Constractem Lubawa. Pogromcy Rekordu Bielsko-Biała byli na fali, ale w tym meczu ewidentnie ich zatopiła. Constract wygrał wysoko i zasłużenie.

Aktualne miejsce w tabeli Dremanu znacznie wykracza poza pierwotne założenia, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zwycięstwo w tym meczu mogło przybliżyć tygrysy do strefy medalowej na zaledwie punkt, ale w niedzielę zabrakło umiejętności choćby na remis.

Gospodarze weszli w ten mecz bardzo pewnie. Od pierwszego gwizdka sędziego nacierali na bramkę Costinhy. Swoich sił próbowali Nuno Chuva czy Vadym Ivanov. Początkowe akcje na nic się jednak zdały, bo w 5. minucie wynik otworzyli goście za sprawą Luana. Brazylijczyk potrzebował zaledwie minuty, żeby ponownie wpisać się na listę strzelców.

Dreman nie potrafił znaleźć recepty na realne zagrożenie bramki Constractu. Goście szybko rozgrywali, przenosząc się pod pole karne Tygrysów. Niemniej jednak Dawid Lach był pewnym punktem w obronie i nie dawał się zaskoczyć. Spotkanie do tej pory miało raczej jednostronny przebieg, po udanym początku Dreman stworzył sobie tylko jedną groźną okazję.

Bardzo dobrą okazję do zdobycia gola kontaktowego tuż po przerwie miał Ivanov, ale minimalnie minął się z piłką. Po kilku minutach bezbarwnej gry obu drużyn, Dreman miał świetną okazję do zdobycia bramki, ale w sytuacji sam na sam chybił Ricardo Fernandes. Nieliczne w tej połowie ataki Constractu najwyraźniej uśpiły nieco defensywę zespołu gospodarzy, bo w przeciągu kilkudziesięciu sekund Luan zdobył kolejne dwa gole.

Po stracie piątego gola zdobytego przez Jakuba Raszkowskiego, Jarosław Patałuch zarządził wycofanie bramkarza, co przyniosło swój skutek w postaci gola Andre Luiza, jednak niedługo później do pustej bramki Dremanu trafił Paweł Kaniewski, ustalając wynik na 6:1.

Dreman Opole Komprachcice – KS Constract Lubawa 1:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Luan - 5., 0:2 Luan - 6., 0:3 Luan - 29., 0:4 Luan - 30., 0:5 Raszkowski - 32., 1:5 Andre Luiz - 34., 1:6 Kaniewski - 36.
Dreman: Lach (Burduja) – Ivanov, Chuva, Andre Luiz, Lutecki – Grzywa, Fil, Sanchez, Fernandes, Vini, Szypczyński
Constract: Costinha (Kornat) – Kaniewski, Pedrinho, Piórkowski, Raszkowski – Sendlewski, Deco, Ixemad, Ossowski, Luan