Statscore Futsal Ekstraklasa: Dreman Opole Komprachcie przegrywa z FC Reiter Toruń

Paweł Sładek
Dwa gole Dremanu nie wystarczyły. Torunianie cieszą się z kompletu punktów na własnym terenie. Paweł Sładek
W meczu 13. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą FC Reiter Toruń i Dreman Opole Komprachcice. Gospodarze z województwa kujawsko-pomorskiego nie byli faworytem, ale z rywalizacji wyszli obronną ręką.

Pomimo kilku okazji stworzonych w pierwszych minutach spotkania, temperaturę - zamiast bramek - podnosiła agresywna gra w środku pola. Na szczęcie dla widowiska przełamanie w końcu nastąpiło. Nastała 12. minuta, a do bramki Dremanu trafił Marcin Mrówczyński. Mimo szczelnej defensywy Reiteru, przyjezdni doprowadzili do remisu. Stało się to za sprawą Andre Luiza dwie minuty przed kończącą pierwszą połowę syreną.

Po przerwie szybki impuls do ataku Tygrysów dał Tomasz Lutecki, strzelając w 21 minucie. Radość Dremanu nie trwała długo, bo zaledwie trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a rywalizacja się zaostrzyła. Doprowadziło to do strzelenia kolejnej bramki i wyjścia na prowadzenie gospodarzy. Mimo prób rezultat się nie zmienił, a Reiter cieszył się ze zdobyczy punktowej.

FC Reiter Toruń – Dreman Opole Komprachcice 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Mrówczyński - 12., 1:1 Andre - 18., 1:2 Lutecki - 21., 2:2 Gallego - 24., 3:2 Mrówczyński - 31.

FC Reiter: Naparło, Iwański, Gallego, Machałowski, Jekiełek, Lewandowski, Mikołajewicz, Mrówczyński, Cyman, Waszak, Wojciechowski, Szczepaniak, Spychalski.

Dreman: Lach, Burduja, Szypczyński, Andre, Opatowski, Elsner, Grzywa, Fernandes, Fil, Lutecki, Iwanow.