Statscore Futsal Ekstraklasa. Fit-Morning Gredar Brzeg pokonał po bardzo ciekawym meczu Red Dragons Pniewy

Futsaliści z Brzegu wykazali się dużym charakterem.
Futsaliści z Brzegu wykazali się dużym charakterem. Łukasz Baliński
Fit-Morning Gredar Brzeg rozpoczął sezon 2021/22 w Statscore Futsal Ekstraklasie od domowej wygranej 6:5 nad Red Dragons Pniewy. Potyczka do samego końca trzymała w napięciu.

Choć zdecydowana większość goli w tym spotkaniu padła w drugiej połowie, już w pierwszej działo się naprawdę dużo. Początkowo bliżej dopięcia swego byli brzeżanie, ale z czasem do głosu doszli przyjezdni i to oni w 13. minucie, za sprawą Mykyty Storozhuka, otworzyli wynik. Niedługo później mieli idealną okazję do podwyższenia prowadzenia, ale rzut karny obronił Andrii Zaiets.

Ta sytuacja na tyle nakręciła gospodarzy, że ci zdążyli wyrównać jeszcze przed przerwą. Stało się to dokładnie w 19. minucie, kiedy z przedłużonego karnego niezwykle precyzyjnym strzałem popisał się Paweł Boczarski.

Po przerwie gracze Gredara poszli za ciosem, i to jak! Między 24. a 29. minutą trafili do bramki Red Dragons aż trzykrotnie. Najpierw uczynił to Boczarski, a po nim to samo zrobili Dawid Witek i Michał Grochowski.

Chwilę potem jednak miejscowi w niecałe 60 sekund praktycznie stracili całą wypracowaną przewagę. Zawodnicy z Pniew błyskawicznie zdobyli dwa gole i Gredar w 31. minucie prowadził już tylko 4:3.

W kluczowym momencie znów jednak dał o sobie znać Boczarski, kompletując hat-tricka i pozwalając złapać swojej ekipie duży oddech. W końcówce przyjezdni próbowali gry z lotnym bramkarzem. Zdobyli dzięki niej dwa gole, ale w międzyczasie do siatki Red Dragons trafił też... bramkarz brzeżan Jakub Budych i ostatecznie to oni, po ogromnie emocjonującym boju, sięgnęli po wygraną.

Fit-Morning Gredar Brzeg - Red Dragons Pniewy 6:5 (1:1)
Bramki: 0:1 Storozhuk - 13., 1:1 Boczarski - 19., 2:1 Boczarski - 24., 3:1 Witek - 25., 4:1 Grochowski - 29., 4:2 Skrzypek - 32., 4:3 Storozhuk - 31., 5:3 Boczarski - 32., 5:4 Hoły - 36., 6:4 Budych - 38., 6:5 Storozhuk - 40.
Gredar: Budych, Zaites – Rojek, Synowiec, Nastai, Witek, Jose Pepo, Kozhemiaka, Sykulski, Grochowski, Boczarski, Makowski, Kucharski, Kędra.
Red Dragons: R.Roj, Błaszczyk – Kubiak, Storozhuk, Kostecki, Skrzypek, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Gładyszewski, Błaszyk, Pautia