Statscore Futsal Ekstraklasa. Odrobili zaległości z przytupem. Kolejne trzy punkty na koncie Dremana Opole Komprachcice

Dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki - tak wygląda aktualnie bilans Dremana Opole Komprachcice w sezonie 2020/21. Łukasz Baliński
Dreman Opole Komprachcice odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2020/21, pokonując na wyjeździe AZSUŚ Katowice 2-1 w zaległym meczu 3. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.

Dla obu ekip była to niezwykle istotna potyczka, ponieważ przed jej rozpoczęciem znajdowały się one w drugiej części tabeli i dzieliła je tylko różnica jednego punktu, na korzyść zespołu z Katowic. Starcie w stolicy województwa śląskiego lepiej rozpoczęło się jednak dla beniaminka z Opolszczyzny.

Jego zawodnicy po raz pierwszy mieli duże powody do zadowolenia w 9. minucie, kiedy to prowadzenie zapewnił im Marcin Grzywa.

Po tym trafieniu Dreman poszedł za ciosem, a futsaliści z Katowic wydawali się być na boisku bardzo zagubieni. Nie radzili sobie z wysokim pressingiem rywali. Tak agresywna gra przyniosła przyjezdnym kolejnego gola już w 13. minucie. Piłkę do bramki skierował wtedy Alexandr Grigorescu.

Poczynania graczy Dremana przed przerwą, szczególnie w kontrataku, wyglądały generalnie bardzo dobrze. Tuż przed końcem pierwszej połowy inicjatywę przejęli jednak gospodarze. I to do tego stopnia, że byli bardzo bliscy zdobycia kontaktowej bramki. Dwukrotnie jednak znakomitymi paradami popisał się ukraiński bramkarz opolskiej ekipy Sergiej Burduja, a raz w sukurs przyszła mu poprzeczka.

Na początku drugiej odsłony obie drużyny szczególnie nie forsowały tempa, lecz po paru minutach ponownie do natarcia przystąpili katowiczanie. I uczynili to na tyle skutecznie, że w 26. minucie Michał Dubiel precyzyjnym strzałem trafił na 1-2.

Od tego momentu AZS UŚ osiągnął już bardzo zdecydowaną przewagę, a Dreman do ostatniego gwizdka koncentrował się praktycznie tylko na defensywie. Przyjezdni czynili to jednak na tyle skutecznie, że „dowieźli” do końca korzystny rezultat i tym samym awansowali z 14. na 12. miejsce w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy.

Kolejne ligowe spotkanie podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego rozegrają dopiero w niedzielę 25 października. Wtedy to, o godz. 17, w hali przy ul. Sportowej w Komprachcicach ugoszczą Acanę Orła Jelcz-Laskowice. W najbliższej, 8. kolejce zespół Dremanu czeka bowiem regulaminowa pauza.

Zagra w niej natomiast drugi przedstawiciel Opolszczyzny w elicie, czyli Fit-Morning Gredar Brzeg. W sobotę o godz. 18 zmierzy się on u siebie z Futsalem Leszno.

AZS UŚ Katowice - Dreman Opole Komprachcice 1-2 (0-2)
Bramki: 0-1 Grzywa - 9., 0-2 Grigorescu - 13., 1-2 Dubiel - 26.
Dreman: Burduja (Lach) – Sapa, Iwanow, Fil, Małek, Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Grzywa, Suchodolski, Wnuk, Kilian, Dykus.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0