Statscore Futsal Ekstraklasa. Pierwszy triumf Dremanu Opole Komprachcice, kolejna porażka Fit-Morning Gredaru Brzeg

W ostatnich dwóch meczach, Dreman zdobył cztery punkty.
W ostatnich dwóch meczach, Dreman zdobył cztery punkty. Łukasz Baliński
Na zwycięski szlak wkroczyła w 5. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy drużyna Dremanu Opole Komprachcice. Pokonała ona u siebie 5-2 PA Nova Gliwice. Piątej porażki doznał natomiast Fit-Morning Gredar Brzeg, ulegając na własnym terenie 2-4 LSSS Lębork.

Po trudnym początku rozgrywek (porażki 1-6 i 0-7), Dreman pokazał zwyżkę formy już w środę, remisując na wyjeździe 3-3 ze Słonecznym Stokiem Białystok. W sobotę tylko ją potwierdził, choć po 16 minutach gry jego zawodnicy wcale nie byli w dobrych humorach. Przegrywali oni bowiem wtedy już 0-2.

Ale końcówka pierwszej połowy była w wykonaniu Dremanu wręcz zabójcza! W 17. minucie kontaktowego gola zdobył Sergiej Fil, a chwilę później wyrównał Wadim Iwanow. Jakby tego mało, tuż przed półmetkiem przedłużony rzut karny wykorzystał Marcin Grzywa i już w przerwie to niespodziewanie gospodarze mieli lepsze humory.

W drugiej odsłonie bardzo dobrze grali oni w obronie i wyprowadzili jeszcze dwa bramkowe ciosy, autorstwa Fila oraz Aleksandra Grigorescu.

Powodów do radości znów nie mieli natomiast futsaliści z Brzegu. Ich katem okazał się Dominik Depta, który strzelił aż trzy z czterech goli dla LSSS Lębork. Dwukrotnie na jego trafienia, doprowadzając do remisu, odpowiadał hiszpański gracz Gredaru Jose „Pepo” Gutierrez, ale po trzeciej bramce Depty w 35. minucie brzeżanie nie byli w stanie już się podnieść. Chwilę po niej bowiem dobił ich jeszcze Lucas Bonifacio Dos Santos.

Dreman Opole Komprachcice - PA Nova Gliwice 5-2 (3-2)
Bramki: 0-1 Węgiel - 11., 0-2 Mirga - 16., 1-2 Fil - 17., 2-2 Iwanow - 19., 3-2 Grzywa - 20., 4-2 Fil - 28., 5-2 Grigorescu - 33.
Dreman: Lach (Burduja) - Grigorescu, Iwanow, Grzywa, Kilian, Krawców, Karnatowski, Sapa, Suchodolski, Wnuk, Małek, Dykus, Fabijaniak.

Fit-Morning Gredar Brzeg - LSSS Lębork 2-4 (1-2)
Bramki: 0-1 Depta - 2., 1-1 Pepo - 10., 1-2 Depta - 11., 2-2 Pepo - 31., 2-3 Depta - 35., 2-4 Dos Santos - 37.
Gredar: Raczkowski (Budych) - Grochowski, Andrade, Matejko, Kucharski, Witek, Pepo, Rojek, Nocoń, Synowiec, Boczarski, Mika.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani