Stop narkotykom i dopalaczom. Warsztaty dla młodzieży w Kluczborku [wideo, zdjęcia]

Przemysław Maj
Stop Narkotykom - Stop Dopalaczom. Warsztaty dla młodzieży w Kluczborku
Stop Narkotykom - Stop Dopalaczom. Warsztaty dla młodzieży w Kluczborku Przemysław Maj
Młodzież w Kluczborku miała okazję uczestniczyć w warsztatach malarskich, samoobrony, wokalnych czy nauczyć się gry na bębnach.

Doroczna kampania Regionalny Przystanek Profilaktyczny Stop Narkotykom - Stop Dopalaczom miała miejsce w poprzednim tygodniu.

Warsztaty miały na celu zaprezentowanie alternatyw, aby młodzież nie sięgała po narkotyki i dopalacze.

W środę w Młodzieżowym Domu Kultury można było wziąć udział w warsztatach wokalnych, podczas których śpiewano w rytmie gospel.

- Dzisiejsza grupa jest największą od lat, ponieważ w warsztatach bierze udział niemal 40 osób, a wcześniej z frekwencją było gorzej. Cieszę się, bo młodzież złapała bakcyla – mówi Marlena Liśkiewicz, prowadząca zajęcia.

- Bawimy się muzyką. W planach mamy do zrealizowania dwa utwory: jeden w stylu nowoczesnym, z którym młodzież jest zaznajomiona na co dzień, a drugi w standardzie gospelowym, w którym musimy trzymać się już konkretnej harmonii – dodaje.

Również w MDK miało miejsce spotkanie zwolenników malarstwa, którzy instruowani byli przez Józefa Zająca.

- Tradycyjnie prowadzimy zajęcia plastyczne, korzystając z zaplecza Młodzieżowego Domu Kultury. Młodzież przychodząc na zajęcia może sobie wybrać technikę, której użyje podczas wykonywania swojej pracy oraz temat. Często są to ludzie, którzy pierwszy raz mają styczność z malarstwem. Generalnie większość maluje w technice akrylowej – wyjaśnia Józef Zając.

Młodzieży podobają się warsztaty malarskie. - Warsztaty bardzo mi się podobają. Aktualnie kończę moją pracę, którą zaczęłam tworzyć jakiś miesiąc temu. Na podobne zajęcia uczęszczam już od paru lat, więc chętnie uczestniczę też w prowadzonej aktualnie akcji – mówi z entuzjazmem Weronika Lizurek, uczestniczka warsztatów.

W gimnazjum nr 3 miały miejsce warsztaty z samoobrony, które przeprowadził Robert Panaszek, czy nauka tańca nowoczesnego pod kierownictwem Barbary Pasierb.

- Chcę pokazać młodzieży, że mają prawo wyboru, alternatywy. Pokazuję, że najważniejsza jest pasja w tym co się robi, wówczas ma to sens – mówi Robert Panaszek.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących młodzież uczyła się grać na bębnach czy tańczyć zumbę.

Oprócz wymienionych, prowadzone są warsztaty z rękodzielnictwa, makramy, samoobrony dla dziewcząt czy jazdy konnej (w Stajni Godziemba w Ligocie Zameckiej).

Podczas drugiego dnia akcji, w czwartek, odbyła się konferencja pt. „Dopalacze i inne substancje psychoaktywne”, która adresowana była do nauczycieli i pedagogów szkolnych.

W piątek w hali OSiR w Kluczborku podsumowano kampanię, a młodzież zaprezentowała umiejętności nabyte podczas warsztatów.

Pomysłodawczynią kampanii jest Anna Włodarczyk z ZSO. Koordynatorami ze strony szkół są: Alina Pawelak (Zespół Szkół Licealno-Technicznych), Agnieszka Jabrzemska (ZSP nr 1), Dominika Kostera i Justyna Kobaka (ZSP nr 2) i Marzena Kot (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska