Strażaccy reprezentanci Polski z Olesna dostali nagrody

Olescy kadrowicze podczas wręczenia, od lewej: Tobiasz Klama, Rafał Wiktor, Grzegorz Polak i Sebastian Pecyna. fot. Mirosław Dragon
Aż czterech oleskich strażaków uczestniczyło w Mistrzostwach Polski. Dostali za to nagrodzeni przez komendanta wojewódzkiego Karola Stępnia.

Nasza mistrzowska czwórka to Tobiasz Klama, Rafał Wiktor, Grzegorz Polak i Sebastian Pecyna.

Są to zawodowi strażacy z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie oraz członkowie drużyny, która dwukrotnie z rzędu zdobyła mistrzostwo Opolszczyzny.

Zostali też wybrani do kadry wojewódzkiej na Mistrzostwa Polski. Opolska ekipa w klasyfikacji generalnej zajęła 5. miejsce.

Opolska reprezentacja w ćwiczeniach bojowych miała 3. miejsce, w biegu na 100 metrów z przeszkodami zajęli mieli 5. czas, we wspinaniu za pomocą drabiny hakowej zajęli 4. miejsce, a sztafeta 4 x 100 metrów miała 11. czas.
Oleskich strażaków docenił komendant wojewódzki Karol Stępień.
Osobiście przyjechał do Olesna, aby wręczyć im nagrody.

Oprócz czwórki strażaków z Olesna w skład drużyny z Opolszczyzny weszli jeszcze: Stanisław Mieńczakowski, Juliusz Wojnar (obaj z Prudnika), Mateusz Nieświec, Rafał Bernat, Dawid Melich (wszyscy ze Strzelec Opolskich) oraz Łukasz Rus z Brzegu.

- Ile czasu potrzebuje strażak, żeby wspiąć się na pionową ścianę za pomocą drabiny hakowej?