Strażacy z OSP Chróścina zbierają pieniądze na przebudowę garażu, by mógł do niego wjechać nowy wóz gaśniczy

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
By strażacy z Chróściny mieli gdzie parkować nowy wóz, który pozwoli im łatwo dojechać do pożarów pól i łąk, niezbędna jest przebudowa remizy. Na materiały potrzeba 20 tysięcy złotych. Internetowa zbiórka trwa.
By strażacy z Chróściny mieli gdzie parkować nowy wóz, który pozwoli im łatwo dojechać do pożarów pól i łąk, niezbędna jest przebudowa remizy. Na materiały potrzeba 20 tysięcy złotych. Internetowa zbiórka trwa. OSP Chróścina
Każdego roku kilkadziesiąt razy ratują ludzkie życie i dobytek. Pomagają przy wypadkach, zalaniach, pożarach. Teraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chróścinie sami proszą o pomoc - finansową. Wszystko po to, by mogli przyjąć nowy wóz gaśniczy, który pomoże im jeszcze sprawniej działać na rzecz mieszkańców gminy Dąbrowa.

Zbieramy pieniądze na remont naszej remizy. To dla nas bardzo ważna sprawa, bo po wielu latach mamy pozytywną decyzję na zakup nowego samochodu pożarniczego. Trafi on do nas najprawdopodobniej jesienią tego roku - tłumaczy Krzysztof Berka, prezes OSP Chróścina.

Na wóz ogniomistrzowie z Chróściny mają już obiecane pieniądze - ponad 760 tysięcy złotych - z trzech źródeł. - Pojazd możemy zakupić dzięki pomocy naszej wspaniałej pani wójt gminy Dąbrowa, pani Katarzyny Gołębiowskiej-Jarek, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej - słyszymy.

Nowy samochód - umożliwiający łatwy dojazd do pożarów pól i łąk - jest jednak za szeroki i za wysoki, by mógł być parkowany w remizie. - Musimy poszerzyć bramę i obniżyć podłogę oraz położyć nowe płytki. Wszystko wykonamy siłą własny rąk, ale potrzebujemy 20 tysięcy złotych na materiały - wylicza Berka dodając, że OSP są organizacją non-profit i jedyny dochód, jaki mają, to ten pochodzący ze składek członkowskich.

Zbiórka została uruchomiona na portalu Zrzutka.pl. Strażaków można wesprzeć dowolną kwotą na tej stronie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska