Strzelectwo sportowe. Andrzej Burda w srebrnej drużynie

Andrzej Burda (z prawej) wraz z kolegami z polskiej drużyny.
Andrzej Burda (z prawej) wraz z kolegami z polskiej drużyny. Zbiory prywatne
W Zagrzebiu odbyły się zawody z cyklu Puchar Europy w strzelaniach karabinowych na dystansie 300m.

Reprezentant klubu ALU-PRO Opole - Andrzej Burda wywalczył drużynowy srebrny medal w konkurencji karabinu dowolnego leżąc na dystansie 300 m. Wygrała drużyna Szwajcarii (1758 pkt), a nadmienić należy, iż Polacy (1749 pkt) wyprzedzili aż o 11 punktów potęgę strzelecką jaką są Niemcy. Do dorobku biało-czerwonych Burda dołożył 586 pkt.

- Strzelnica w Zagrzebiu nie należy do przyjemnych, gdyż usytuowana jest w wąwozie pomierzy dwoma górami, gdzie hula zmienny, mocny wiatr – powiedział Andrzej Burda. - Wiatr ten ma duży wpływ na uzyskiwane wyniki, gdyż zmienia trajektorię lotu pocisków. Tym bardziej cieszymy się z uzyskanej lokaty.

W drużynie obok naszego zawodnika startowali również: najbardziej doświadczony - Robert Kraskowski (Legia Warszawa) i najmłodszy - Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja).

Indywidualnie najlepszą lokatę - 12 miejsce, z wynikiem 582 pkt. zajął Burda. Wygrał utytułowany Rajmond Debevec ze Słowenii, który miał w sześciu strzelań – 590 pkt. Reszta Polaków uzyskała niższe rezultaty. Kolejny start strzelców czeka na przełomie czerwca i lipca w Lahti (Finlandia).