Archiwum prywatne
Marceli Krzysztoń
Marceli Krzysztoń Archiwum prywatne
Zawodnik z Opola zdobył brązowy medal na akademickich mistrzostwach świata.

Impreza odbywa się we Wrocławiu, a zawodnik klubu LOK Vetrim Opole zajął trzecie miejsce w konkurencji pistoletu (50 m) w stawce 29 zawodników. Nasz zawodnik zdobył 641,5 pkt.. Wygrał Koreańczyk Myung Dae Lee (650,2 pkt.) przed Ebrihimem Barkhordarim z Iranu (647,4 pkt). To kolejny w tym roku sukces podopiecznego trenerki Teresy Małaczyńskiej. W czerwcu został bowiem mistrzem Polski seniorów w pistolecie pneumatycznym.
Krzysztoń podczas AMŚ startował także w konkurencji pistoletu (10 m). W niej spisał się znacznie słabiej. W eliminacjach zajął 22. miejsce i nie awansował do finału.