Strzelectwo. Zawodnicy Alu Pro Opole na podium Akademickich Mistrzostw Polski

Robert Baldy nie ukrywał zadowolenia ze swojego startu.
Robert Baldy nie ukrywał zadowolenia ze swojego startu. materiały prywatne
Robert Baldy i Adam Zygmuncik zdobyli brązowe medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie, które odbyły się w Mysłowicach.

Baldy, który reprezentował w tych zawodach Politechnikę Opolską, zajął trzecie miejsce w konkurencji KDW (karabinu dowolnego) 3x40, z wynikiem 1125 punktów. Do drugiego Szymona Słowika z Politechniki Wrocławskiej stracił dziewięć „oczek”, a do pierwszego Macieja Wojtasika (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) 25.

- Start w AMP zdecydowanie zaliczam na plus, choć prawdę mówiąc, bardziej liczyłem na to, że uda mi się zdobyć medal w innej konkurencji - śmiał się Baldy.

Miał na myśli KDW 60 leżąc, w której ostatecznie zajął 12. miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast w niej wspomniany Zygmuncik, który uzyskał rezultat 589 pkt. W AMP startował on jednak dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.