Studenci "Jazzu" PWSZ w Nysie ćwiczą z najepszymi. Warsztaty z Tomaszem Kałwakiem

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Studenci Wydziału Jazzu mają możliwość uczenia się i ćwiczenia z najlepszymi muzykami i twórcami w Polsce. Wcześniej warsztaty prowadzili tu między innymi Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski.
Studenci Wydziału Jazzu mają możliwość uczenia się i ćwiczenia z najlepszymi muzykami i twórcami w Polsce. Wcześniej warsztaty prowadzili tu między innymi Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Archiwum PWSZ Nysa
Tomasz Kałwak, kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny i świetny pedagog poprowadził warsztaty „Combo” ze studentami Wydziału Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Studenci kierunku jazz i muzyka estradowa PWSZ w Nysie mieli możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności podczas warsztatów z Tomaszem Kałwakiem, jednym z czołowych na polskiej scenie kompozytorów, aranżerów i producentów muzycznych.

- Warsztaty „Combo”, to zbiór zasad dotyczących grania na żywo. Można posiadać wiedzę, a nie umieć jej wykorzystać w praktyce. Gramy razem, próbuję to jakoś uporządkować muzycznie i przy okazji opowiadam studentom, jak to się robi w świecie i kraju – mówi Tomasz Kałwak.

Dwa dni muzykowania

Warsztaty trwały 2 dni, dedykowane były dla studentów instrumentalistyki - wokalistyki jazzowej oraz studentów edukacji artystycznej w jazzie i muzyce estradowej.

- Celem warsztatów było zdobycie praktycznych umiejętności pracy w zespole instrumentalno-wokalnym – wyjaśnia dr Marcin Wawrzynowicz prodziekan Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie. - Dodatkowa wiedza, jaką mogli zdobyć studenci dotyczyła m.in.: roli poszczególnych elementów tworzących dzieło muzyczne, wyznaczników stylu w jazzie i muzyce rozrywkowej, umiejętności badania, analizy, definiowania i realizacji stylów, współpracy muzyków i poszczególnych sekcji w zespole muzycznym, umiejętności świadomego słuchania muzyki i definiowania jej, tworzenia zapisu nutowego oraz realizacji własnych koncepcji muzycznych.
Warto przypomnieć, że warsztaty ze studentami Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie prowadzili także, prof. dr hab. Wojciech Malajkat oraz dr Zbigniew Zamachowski.

- Część absolutnie fantastycznych warsztatów jeszcze przed nami. Dzięki realizacji tego programu studenci mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności, a także merytorycznej wiedzy od uznanych autorytetów. Absolutnych fachowców i wybitnych postaci z dziedzin muzyki, aktorstwa, realizacji dźwięku, a także pedagogiki i psychologii – podkreśla dr Marcin Wawrzynowicz.

- Jestem zachwycona warsztatami. Działy się rzeczy niesamowite, na pewno takie, które zostaną z nami, co najmniej na najbliższe lata. Teraz od nas zależy, czy pójdziemy do sali i będziemy ćwiczyć, te wszystkie niesamowite rzeczy, które przekazał nam Tomasz Kałwak - wspomina Hanna Posid, studentka i wokalistka z Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie.

POW.ER daje siłę

Zajęcia praktyczne dla studentów Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie realizowane zostały w ramach programu POWER 3.5. W ramach programu POW.ER 3.5 realizowane są różne szkolenia i warsztaty kierowane do studentów poszczególnych specjalności. Cały program rozłożony jest na kilka lat.

W 2019 roku dr Zbigniew Zamachowski razem ze studentami nyskiego Wydziału Jazzu przygotował i wyreżyserował musical „Po przygodę” do muzyki Romana Hudaszka - dziekana Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie. Teksty piosenek napisała śp. Krystyna Wroniewicz, scenografię Michał Kaczmarzyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska