Studenci nyskiej PWSZ odradzają diety cud

Materiały PWSZ
Magdalena Sosna, Magdalena Stępińska i Tomasz Zachorowski z kierunku dietetyka próbują sałatkę przygotowaną podczas zajęć.
Magdalena Sosna, Magdalena Stępińska i Tomasz Zachorowski z kierunku dietetyka próbują sałatkę przygotowaną podczas zajęć. Materiały PWSZ
Na uczelni działa koła naukowe "Set Point Diet". Jego członkowie pokazują jak wystrzegać się wpadek żywieniowych.

Ważne

Ważne

Zachęcamy przedstawicieli
wszystkich uczelnianych kół
naukowych do pokazywania
swoich dokonań na łamach
"Akademickiej".
Czekamy na wasze
zgłoszenia: e-mail:
[email protected]
tel.: 77 44 32 594

Nie tylko prawidłowe zasady odżywiania, ale również aktywność fizyczna i odpoczynek wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu - przekonują studenci z koła naukowego “Set Point Diet", które działa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

Im z kolei aktywności na pewno odmówić nie można. Mimo, że działają dopiero 1,5 roku mają już spore sukcesy na koncie.

- Nasz największy projekt pt. "Żyj zdrowo - jedz kolorowo" polegał na przebadaniu gimnazjalistów z powiatu nyskiego pod względem wiedzy i nawyków żywieniowych - mówi Klaudiusz Kunze, szef koła. Podsumowaniem naszej pracy będzie publikacja naukowa - zaznacza.

- Do podstawowych błędów żywieniowych należy picie słodzonych i gazowanych soków zamiast wody, nadmiar soli i nieregularne posiłki - mówi Jagoda Rydelek, sekretarz koła. Nie warto też wierzyć w "diety cud" - podkreśla. - Bo tak naprawdę one nie istnieją - dodaje.

Koło tworzy grupa 42 studentów dietetyki, a ich spotkania odbywają się raz w miesiącu. Studenci dyskutują nie tylko o tym jak się odżywiać, ale prowadzą też warsztaty dla przedszkolaków i gimnazjalistów oraz zapraszają specjalistów.

Żacy pochwalić się mogą też zajęciem III miejsca na V Studenckiej Jesieni Gastroenterologicznej we Wrocławiu, a we wrześniu udzielać będą porad żywieniowych podczas Nyskiego Festiwalu Nauki.

- Czekamy na studentów kierunków medycznych, którzy razem z nami chcą poszerzać swoją wiedzę - mówi dr n. med. Beata Całyniuk, opiekun koła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska