Studenci PMWSZ w Opolu zmierzą się Olimpiadzie Pielęgniarskiej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Olimpiada organizowana jest od 7 lat. W pierwszej uczestniczyły uczelnie z Opola i Nysy, potem dołączyły kolejne. Na zdjęciu finaliści z 2014 r. Patronką olimpiady jest dr Janina Fetlińska, pielęgniarka i senator RP, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Olimpiada organizowana jest od 7 lat. W pierwszej uczestniczyły uczelnie z Opola i Nysy, potem dołączyły kolejne. Na zdjęciu finaliści z 2014 r. Patronką olimpiady jest dr Janina Fetlińska, pielęgniarka i senator RP, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. archiwum uczelni
Jutro pierwszy etap ogólnopolskiej olimpiady na uczelniach. Studenci ostatniego roku pielęgniarstwa sprawdzą swoją wiedzę.

Olimpiada Pielęgniarska, zainicjowana przez Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, odbędzie się po raz siódmy. Wezmą w niej udział studenci opolskiej uczelni oraz PWSZ w Ciechanowie, PPWSZ w Nowym Targu, PWSZ z Nowego Sącza, PWSZ Oświęcim, Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego, PWSZ w Krośnie, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.

- W pierwszym etapie, który odbędzie się jutro na każdej z tych uczelni, uczestnicy będą rozwiązywać pisemny test - mówi dr Lucyna Sochocka z Instytutu Pielęgniarstwa PMWSZ. Wezmą w nim udział wszyscy studenci trzeciego roku studiów stacjonarnych, w Opolu - to 97 osób. To dla nich okazja - jak podkreśla dr Sochocka - do zweryfikowania wiedzy przed czekającym ich egzaminem dyplomowym.

W drugi etapie olimpiady studenci, którzy najlepiej rozwiązali test, będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu procesu pielęgnowania na podstawie studium przypadku. Ten etap także odbywa się na poszczególnych uczelniach, w tym roku - 5 kwietnia.

Zadanie na finał (19 maja), polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat: „Pielęgniarka/pielęgniarz - nauczycielem zdrowia”. Przygotują je zespoły złożone trzech najlepszych studentów z każdej uczelni wyłonionych we wcześniejszych etapach olimpiady. W tym roku gospodarzem finału będzie AT-H w Bielsku-Białej. Po raz drugi odbędzie się on poza Opolem.

- Olimpiada jest okazją do wymiany doświadczeń zawodowych dla nauczycieli i studentów, formą promocji uczelni. Daje też możliwość zweryfikowania poziomu nauczania poprzez porównanie wyników studentów z poszczególnych uczelni - podkreśla dr Sochocka.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez uczelnie. Dotychczas były to m.in. tablety, nawigacje samochodowe, smartfony, bony upominkowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska