Studenci Politechniki Opolskiej na warsztatach w Monachium

Piotr Graca
Robota o nazwie IURO studenci spotkali na Targach Automatica 2012. Maszyna może na podstawie mimiki twarzy człowieka odczytać jego nastrój i nawet oszacować wiek.
Robota o nazwie IURO studenci spotkali na Targach Automatica 2012. Maszyna może na podstawie mimiki twarzy człowieka odczytać jego nastrój i nawet oszacować wiek. Piotr Graca
Studenci z koła naukowego Eledyn uczestniczyli w Międzynarodowych Warsztatach Nowych Technologii.

Młodzi naukowcy na warsztaty wybrali się do Monachium. Ich głównym celem było zapoznanie się najświeższymi nowinkami z takich dziedzin jak elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechatronika, informatyka i telekomunikacja. Studenci i doktoranci mogli też spotkać się z wysokiej klasy specjalistami i podpatrywać ich pracę od kuchni.

Swoją przygodę rozpoczęli od wizyty w Niemieckim Centrum Aero- i Astronautyki z siedzibą w Oberpfaffenhofen (DLR).

- To najnowocześniejszy ośrodek badawczy w Europie w branży lotniczej - relacjonuje mgr inż. Piotr Graca z koła Eledyn. - Agencja DLR odpowiedzialna jest za planowanie i wdrażanie niemieckiego programu kosmicznego. My to widzieliśmy na własne oczy - podkreśla.

Żacy brali też udział w wykładach w Instytucie Wysokich Częstotliwości i Radarów w DLR i mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnych laboratoriów oraz centrum dowodzenia satelitarnego.

Zwiedzali potem także laboratoria Katedry Techniki Przemiany Energii Monachijskiego Uniwersytetu Technicznego, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Automatica 2012 i w seminarium zorganizowanym w Europejskim Oddziale Centrum Technologii i Innowacji firmy General Electric oraz Instytucie Maxa Plancka do Badań nad Fizyką Plazmy z siedzibą w Garching.

Podczas naukowej wyprawy był też czas na zwiedzanie Bawarii, m.in. słynnego benedyktyńskiego klasztoru Andechs.

Międzynarodowe Warsztaty Nowych Technologii (IEEE NTech Workshop) zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu studentów i doktorantów zrzeszonych w światowej organizacji IEEE. Wzięło w niej udział 21 studentów i doktorantów z Opola, Szczecina i Krakowa.

- Nasze koło jest głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia. Studenci z Eledyna są członkami IEEE Opole Student Branch, które działa przy PO - informuje Piotr Graca..

- Ten projekt jest po to, by wyróżniać ludzi z pasją i dopingować studentów do pracy nad projektami naukowymi. Chcemy też motywować młode pokolenie do studiowania kierunków technicznych - mówili żacy z koła Eledyn.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska