Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu z powodzeniem kontynuują naukę w sieci

Sylwia Mielnik
Dziś studenci kontynuują naukę na swoich kierunkach, realizując wszystkie przedmioty, zgodnie z programem wybranych studiów - mówi Mirosław Hanulewicz.
Dziś studenci kontynuują naukę na swoich kierunkach, realizując wszystkie przedmioty, zgodnie z programem wybranych studiów - mówi Mirosław Hanulewicz. fot. Sylwia Mielnik
Mimo trudności związanymi z prowadzeniem zajęć, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu prowadzi dla swoich studentów lekcje online.

Od marca na uczelni odbywają się już zajęcia on-line - mówi Mirosław Hanulewicz - jeden z wykładowców wydziału pedagogicznego w WSZiA w Opolu. Mimo tego, iż na rynku jest kilka przyjaznych i użytecznych rozwiązań technologicznych nasi studenci oraz wykładowcy w swoim zdalnym nauczaniu korzystają głównie z platformy Moodle oraz technologii Google Hangouts Meet. Gdyby nie kształcenie online, studenci mieliby mnóstwo zaległości do nadrobienia. Dziś kontynuują naukę na swoich kierunkach, realizując wszystkie przedmioty, zgodnie z programem wybranych studiów - dodaje Hanulewicz.

Technologia i realizacja zajęć online to wyzwanie dla wielu wykładowców. Przygotowanie zajęć on-line jest metodycznie i technicznie skomplikowane. Uczelnia zapewnia wykładowcom duże wsparcie informatyków - na bieżąco szkoli wykładowców i wspiera ich technicznie.

Zarówno dla wykładowców jak i dla studentów jest to wielkie zaskoczenie, że nie mogą spotkać się ze znajomymi, brać udziału w tradycyjnych formach kształcenia czy też uczestniczyć w akademickich sporach i dyskusjach - mówi dr Wojciech Duczmal - prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. - Jestem bardzo wdzięczny i doceniam pomoc, zaangażowanie, kreatywność oraz chęć udziału w zdalnym nauczaniu zarówno wykładowcom jak i studentom - dodaje prorektor Wojciech Duczmal.

- Pracownicy administracyjni pracują w pełnym wymiarze czasu i dla naszych studentów realizują swoje codzienne zadania i obowiązki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska