Student Uniwersytetu Opolskiego stworzył markę odzieżową

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Mateusz stara się wypracować swój własny styl. Jego projekty są coraz popularniejsze wśród młodzieży. Można je kupić w sieci.
Mateusz stara się wypracować swój własny styl. Jego projekty są coraz popularniejsze wśród młodzieży. Można je kupić w sieci. fot. Sławoj Dubiel/Politechnika Opolska
Mateusz Kołodziej, student prawa na Uniwersytecie Opolskim, szyje ubrania na miarę. Jego Firma świetnie się rozwija, a on łączy swoje pasje.

Mateusz Kołodziej jest nie tylko studentem Uniwersytetu Opolskiego i przedsiębiorcą, właścicielem firmy Avantines Clothing. Ubrania tej marki można kupić tylko w internecie, ale już zyskują ona duży poklask wśród młodzieży.

- Studiuję prawo, zawsze mnie ono interesowało. Z czystej przyjemności zasiadam nad kodeksami. Poza tym zawsze chciałem projektować. Choć to dwie odmienne branże, gatunki nie klejące się z pozoru, znajduję czas, by je połączyć. Poza tym znajomość prawa pomaga mi w pracy - mówi projektant.

Mateusz trafił na studia do Opola trochę przez przypadek. Zabrakło mu punktu, by dostać się Uniwersytet Wrocławski. W końcu zdecydował się na Uniwersytet Opolski, bo uczelnię polecił mu znajomy prawnik z Wrocławia. Dziś nie żałuje, zwłaszcza że na UO dzięki Inkubatorowi Przedsiębiorczości udało mu się zrealizować marzenie o założeniu swojej firmy: Avantines Clothing.

- W modzie trzeba uczyć się i podpatrywać najlepszych, ale dążyć do własnego indywidualnego stylu. Nie osiągnie się sukcesu, kopiując istniejące wzorce. Kluczem do sukcesu jest oryginalny pomysł. Coś, czego nie ma i nie było, coś, czego ludzie potrzebują i chcą pożądać. Dlatego nowości na początku nazywa się dziwactwem, jak projekty Jeremiego Scotta, ale z czasem ludzie zaczynają zazdrościć innym, którzy produkt owego designera posiadają. Tak tworzy się moda. I tak stworzyłem Avantines Clothing - mówi Mateusz.

Do Inkubatora Przedsiębiorczości przyciągnęła go przejrzysta strategia działania i to, że „mówi się w nim językiem biznesowym”, czyli zero-jedynkowym.

- W szczególności zainteresowały mnie dwa działania. Po pierwsze - organizacja spotkań młodych przedsiębiorców działających w inkubatorze, pozwalających na tworzenie efektywnych sieci networkowych. Kontakty są naszą przyszłością i wielką częścią sukcesu - mówi Mateusz, podkreślając rolę pracowników AIP w tworzeniu jego firmy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska