Cieszę się, że nasi studenci mają różne hobby i znajdują czas, na to żeby nie tylko pogodzić życie rodzinne z zawodowym ale również rozwijać swoje pasje - mówi dr Wojciech Duczmal, prorektor WSZiA w Opolu. Wiem, że są wśród nich sportowcy, osoby uzdolnione plastycznie, czy też muzycznie, bo nie raz zdobywali różne nagrody, jak również wspaniali wolontariusze i ci, którzy dokształcają się poza uczelnią - dodaje dr Duczmal.
Pomimo tego, że pani Katarzyna na co dzień pracuje w przedszkolu, nie zamierza poprzestać na jednym kursie. W planach ma poszerzanie swoich umiejętności z zakresu spawania aluminium.
- Na kurs wybrałam się z 3 powodów. Pierwszy to możliwość dorobienia dodatkowych pieniędzy. Przy samotnym wychowywaniu dziecka pensja nauczyciela to jednak mało, a zanim ukończę studia trochę czasu upłynie. Drugim powodem było udowodnienie sobie, że pomimo, iż całe życie jestem bardziej humanistą i wszystkie dotychczasowe pracę, jakie wykonywałam, nie miały absolutnie nic wspólnego z zawodami technicznymi, będę potrafiła nauczyć się sztuki spawania - dodaje z uśmiechem mówi studentka opolskiej WSZiA. -Chciałam obalić panujące w naszym kraju stereotypy i pokazać, że kobieca płeć to jednak ta silna - jak w znanej piosence - podsumowuje.
- Nie często zdarzają się na takich kursach kobiety, a jak już rozpoczną kurs to niekiedy szybko rezygnują, bo nie jest to na początku przyjemna i łatwa nauka - mówi Adam Kozłowski, który w Ośrodku Spawalnictwa w Zabrzu oswajał panią Katarzynę ze spawarką. - Dzisiaj mogę ją polecić każdemu, kto szuka profesjonalisty i gratuluję jej wytrwałości i zaangażowania - dodaje.
Studentka lubi swoją dodatkową profesję. Zachęca również wszystkich, którzy boją się zmian, do działania.
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?