Program Legii Akademickiej składa się z dwóch części. - Pierwsza polega na teorii. Studenci poznają zagadnienia związane z siłami zbrojnymi, z rolą przywódcy, czyli autorytetem dowódcy, z zagrożeniami bronią masową oraz wszystkimi aspektami funkcjonowania w wojsku - opowiada Piotr Danisz z zarządzania na studiach magisterskich na WSB w Opolu, jeden z uczestników tegorocznej Legii Akademickiej.
Druga część polega na ćwiczeniach wojskowych, które sprawdzają m.in. to, jak kto pracuje w grupie.
- W ich trakcie można się również dowiedzieć, jak poradzić sobie z trudnościami, jak bardzo jesteś pewny siebie i jak ważne są elementy codziennego życia, na które czasami nie zwraca się uwagi - tłumaczy Piotr Danisz, który pierwszą część programu zaliczył pozytywnie egzaminem teoretycznym.
Zadowolony student mówi, że cieszy się z możliwości rozwijania umiejętności zdobytych na uczelni dzięki takim programom, jak Legia Akademicka.
- Poznałem wiele ciekawych osób i działań prowadzonych w wojsku. Z niecierpliwością czekam na część praktyczną, która zaplanowana jest na sierpień - cieszy się.
Dodajmy, że część teoretyczną Legii Akademickiej zorganizowała Politechnika Opolska. Natomiast zajęcia praktyczne odbędą się w jednostkach wojskowych, gdzie studenci poznają m.in. elementy musztry, kulisy życia w koszarach i pracy w wojsku.
Mount Everest cały czas rośnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?