Studia w WSZiA pomogły mi spełnić marzenia

Materiał informacyjny Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu
Zdjęcie - archiwum prywatne

Praca w przedszkolu była moim marzeniem od najmłodszych lat kiedy to we wszystkich zeszytach miałam dziennik i sprawdzałam listę obecności, a już jako nastolatka szukałam możliwości do zabaw i opieki nad małymi dziećmi – rozpoczyna rozmowę Agnieszka Lubiewska, studentka WSZiA.

Praca z przedszkolakami choć momentami wyczerpująca zawsze dawała mi ogrom satysfakcji, a że jestem osobą, która nie lubi stać w miejscu i stale dąży do rozwoju, po ukończeniu studiów z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej ukończyłam także logopedię oraz prowadziłam terapię logopedyczną w przedszkolu z dziećmi z problemami artykulacyjnymi – dodaje pani Agnieszka.

Kolejnym etapem w moim życiu było podjęcie studiów z zakresu zarządzania w placówkach oświatowych ukończone w WSZiA w Opolu – opowiada pani Agnieszka. To właśnie podczas zajęć z zakresu planowania i organizacji w placówkach oświatowych nauczyłam się m.in. jak skutecznie realizować proces dydaktyczno – wychowawczy całej placówki na dany rok szkolny, a także poznałam wiele rozwiązań w kierowaniu i wprowadzeniu odpowiedniej atmosfery pomiędzy pracownikami. Dzięki tym studiom poszerzyłam wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania i organizowania pracy placówki co pomogło mi objąć stanowisko wicedyrektora w Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w Kępie koło Opola – dodaje z uśmiechem pani Agnieszka.

Proces zarządzania to przemyślany i uporządkowany zbiór kolejnych czynności kierowania rozpoczynający się od opracowania racjonalnego planu działania, następnie tworzenia organizacji i obsadzania jej personelem, by kierować i motywować personel do działania, a ostatecznie sprawować kontrolę nad dochodzeniem organizacji do celów. Studia dały mi ogromną dawkę wiedzy merytorycznej, ale także dodatkową pewność siebie i przekonanie, że jestem odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku, bo nadal praca z dziećmi i dla dzieci jest moją największą pasją – kończy pani Lubiewska.

Paulina Szastaj

Dodaj ogłoszenie