Studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu przydały się w prowadzeniu rodzinnego biznesu

Sylwia Mielnik
Zdobyta wiedza przydała się i przydaje się cały czas - zapewniają obie panie.
Zdobyta wiedza przydała się i przydaje się cały czas - zapewniają obie panie. Fot. archiwum uczelni
Aneta Nazim w 2007 roku kończyła w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu studia z zarządzania. W tym roku absolwentką uczelni zostanie jej córka Marta. Obrona będzie pewnie tylko formalnością, bo obie panie na zarządzaniu znają się od strony praktycznej, prowadząc od lat rodzinny biznes.

Razem z moją mamą prowadzimy pensjonat, z którego jest dosłownie parę kroków do naszych południowych sąsiadów, stąd jego nazwa „Pokoje na granicy”. Związana jest ona również z tym, że budynek pełnił kiedyś funkcję posterunku wojsk ochrony pogranicza – mówi pani Marta Nazim. Początki nie były łatwe, ale chyba nie miałyśmy innego wyjścia z pomysłem na działalność. W końcu miejscowość nazywa się „Gościce”, no i tak od 2012 roku zapraszamy chętnych w gościnę – uśmiecha się pani Marta.

Najpierw musiałyśmy zmierzyć się nie z remontem, który tak naprawdę wykonałyśmy w dużej mierze same. Potem pomału uczyłyśmy się, jak działać w branży turystycznej, jak pozyskiwać klientów i utrzymywać z nimi relacje. Nie ukrywam, że dlatego też zdecydowałam się na podjęcie studiów i nie żałuję. Zdobyta wiedza przydała się i przydaje się cały czas – dodaje pani Nazim.

- Wybrałam zarządzanie personelem i psychologię w biznesie, bo gdzie jak gdzie, ale przy obsłudze klienta zdecydowanie się to przydaje. Dlatego kiedy obronię moją pracę licencjacką zdecyduję się iść za ciosem i zostać magistrem. Nie chodzi tylko o sam tytuł, bo na studiach zdobywa się też wiele znajomości i zawiązuje przyjaźnie na lata – podsumowuje.

Cieszę się, że wiedza zdobyta na naszej uczelni ma zastosowanie praktyczne i że studenci wybierają kierunki zgodne z ich zainteresowanymi, czy też drogą zawodową. Nie bez powodu staramy się tak dopasować moduły kształcenia do sytuacji i zapotrzebowania na rynku pracy, żeby nasza oferta była jak najbardziej aktualna i atrakcyjna – mówi dr Wojciech Duczmal, Prorektor WSZiA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska