Studiuj na Politechnice Opolskiej

Materiał informacyjny Politechnika Opolska
Slawoj Dubiel 601 436797
Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Opolskiej. W ofercie jest kilka nowych kierunków studiów. Każdy z nich, tak jak pozostałe propozycje uczelni, to odpowiedź na potrzeby rynku pracy i gwarancja opłacalnego zatrudnienia.

Komunikacja wizerunkowa, trener aktywności fizycznej i zdrowia, ekonomia i finanse, turystyka oraz turystyka zagraniczna – to nowości w ofercie studiów na Politechnice Opolskiej.

– Co roku uruchamiamy nowe kierunki studiów, które powstają w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy, w reakcji na zmieniającą się rzeczywistość. Zależy nam, żeby nasi studenci otrzymali wiedzę i nabyli kompetencji, które zagwarantują im sukces w życiu zawodowym – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który podkreśla, że co roku każdy z nowych kierunków studiów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów. – Tak było rok temu w przypadku dietetyki i jakości żywności, analityki danych w biznesie czy sportu i bezpieczeństwa, na który zgłaszali się kandydaci z całej Polski – mówi prof. Marcin Lorenc.

Dyplom Politechniki Opolskiej nie odbiega od dyplomu uczelni z zachodu Europy czy amerykańskiej. Udowadniają to najważniejsze światowe rankingi jak prestiżowa Lista Szanghajska – największy ranking świata, który ocenia ok. 20 tysięcy uczelni. Sam fakt zakwalifikowania się na listę rankingową jest marzeniem każdej uczelni. Politechnika Opolska nie dość, że jako pierwsza i jedyna uczelnia w regionie została ujęta w elitarnym zestawieniu, to zajęła pierwsze miejsce w Polsce w obszarze inżynierii mechanicznej, natomiast w skali globalnej zajmuje miejsce w przedziale 101 do 150 najlepszych uczelni świata. Do tej pory żadna polska uczelnia nie zajęła tak wysokiej pozycji na świecie. - W zestawieniu żadna uczelnia z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Węgier, Czech, Izraela, Austrii, Finlandii, Indii, Irlandii czy Brazylii nie została tak wysoko oceniona jak Politechnika Opolska, wyprzedziliśmy nawet Oksford – dodaje prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej. Na Liście Szanghajskiej zakwalifikowano także tylko trzy polskie uczelnie prowadzące badania w obszarze sportu. Jedną z nich jest właśnie Politechnika Opolska.

Na Politechnice Opolskiej to studenci są najważniejsi. Stąd też uczelnia – biorąc pod uwagę spore wydatki związane z utrzymaniem – systematycznie podnosi stawki stypendiów. Obecnie są jednymi z największych w kraju, np. stypendium socjalne wynosi od 1750 do 1900 zł, stypendium rektora w zależności od kategorii od 650 do 1050 zł. Konkurencyjne są także opłaty za miejsce w akademicku, które wynoszą od 500 zł do 800 zł za miejsce w pokoju dwuosobowym i od 640 do 1100 zł za pokój jednoosobowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska