Studiuj psychologię w WSB w Opolu. Uczelnia zaprasza na nowy kierunek

Materiały uczelni
Materiały WSB
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu poszerza swoją ofertę edukacyjną i już od października 2021 zaprasza na jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. Studenci mają do wyboru dwie specjalności - psychologię biznesu lub kliniczną i mogą studiować w trybie dziennym lub zaocznym. Rozmowa z Alicją Żak-Łykus, menadżerem kierunku.

Co wyróżnia psychologię w WSB w Opolu wyróżnia się na tle innych uczelni?
Kierunek powstał w wyniku analiz i badań rynkowych, które pokazują, że społeczeństwo potrzebuje psychologów praktyków. Student zrealizuje praktyki zawodowe w licznych instytucjach, zgodnych z kierunkiem studiów w wymiarze 832 godzin. Dzięki praktykom będzie miał szansę na skonfrontowanie własnej wiedzy i umiejętności z wymaganiami rynku – mówi Alicja Żak-Łykus, menadżer psychologii w WSB w Opolu.

Dlaczego zatem warto wybrać akurat studia w WSB w Opolu?
Studia magisterskie na kierunku psychologia w Wyższej Szkole Bankowej są odpowiedzią na realne zapotrzebowanie rynku pracy na psychologów praktyków i doskonałą alternatywą dla studiów o profilu ogólnoakademickim. Profil praktyczny psychologii w WSB odróżnia się od profilu ogólnoakademickiego tym, że zdecydowana większość zajęć to zajęcia o charakterze praktycznym. Co to oznacza dla studenta psychologii? Otóż to, że student od samego początku będzie miał możliwość czerpania z doświadczeń praktyków.

Jakie kompetencje student nabędzie w trakcie nauczania?Przy budowaniu programu kształcenia oraz wypracowaniu efektów uczenia się dla studiów jednolitych magisterskich kierunku psychologia przyjęto założenie, że student będzie pozyskiwał wiedzę, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne zarówno profesjonalne, jak i indywidualne oraz społeczne, co w konsekwencji przełoży się na to, że absolwent będzie przygotowany do odgrywania aktywnej roli w życiu społecznym, będzie znał i rozumiał istotność swojego zawodu w społeczeństwie, a także wykorzysta nabyte umiejętności w praktyce, w wykonywanym zawodzie.

Jakie były założenia w trakcie tworzenia kierunku psychologia w WSB w Opolu? Ideą tego kierunku jest przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu tak, aby mogli oni bezpośrednio po ukończeniu studiów wypełniać z powodzeniem rolę psychologa. Ten nowoczesny model kształcenia możliwy jest do zrealizowania w drodze praktycznych doświadczeń gromadzonych w kontaktach ze specjalistami z bogatym doświadczeniem – podsumowuje.
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zaprasza wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości wspierać innych w rozwoju osobistym i zawodowym, czy też pomagać osobom borykającym się z różnymi trudnościami.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie