Studniówka Szlachetnej Paczki. Zobacz, jak wolontariusze z...

  Studniówka Szlachetnej Paczki. Zobacz, jak wolontariusze z opolanami tańczyli poloneza

  Zdjęcie autora materiału
  Mirela Mazurkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu.
  1/29
  przejdź do galerii

  Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu. ©Mirela Mazurkiewicz

  Dzisiejszy event oznacza, że ruszyło wielkie odliczanie. W trakcie finału akcji, który odbędzie się w grudniu, świąteczną pomoc otrzyma 600 rodzin w regionie.
  - Prace z każdym dniem nabierają tempa, dlatego każda para rąk jest dla nas cenna - mówi Katarzyna Śliwicka, menedżer Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. - Wolontariusze odgrywają kluczową rolę. To oni spotykają się z rodzinami, aby jak najlepiej poznać ich potrzeby. Później na tej podstawie będą tworzone paczki.

  Wolontariuszem wspomagającym może zostać osoba, która ma co najmniej 16 lat, a pełnoprawnym wolontariuszem - osoba pełnoletnia. Dzisiejsza studniówka miała przekonać pełnych pozytywnej energii ludzi, aby włączyli się w organizację akcji. Więcej informacji o tym, jak to zrobić znajdziecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl

  - Kontakt z rodzinami nie ogranicza się jedynie do przekazania prezentów w trakcie finału - zastrzega menedżerka Szlachetnej Paczki. - Nie chodzi nam o to, by pomóc doraźnie, ale aby być wsparciem w wychodzeniu z biedy. Wiele razy przekonaliśmy się, że to jest możliwe.

  Przedświąteczna pomoc ma dotrzeć do 600 opolskich rodzin. W ubiegłym roku paczki dostało 500 rodzin w regionie. W typowaniu potrzebujących pomagają m.in. ośrodki pomocy społecznej i szkoły. Ale nie tylko, bo - jak pokazują doświadczenia poprzednich lat - czasami trzeba nie lada zachodu, by dotrzeć do osób w najtrudniejszej sytuacji.

  - Dlatego rozpytujemy też w osiedlowych sklepikach czy aptekach, bo często dopiero tam widać skalę problemu. Bywa, że osobie brakuje pieniędzy na podstawowe artykuły spożywcze czy lekarstwa, a ukrywa się ze swoją biedą i nie ma odwagi prosić o pomoc - mówi wolontariuszka.

  OPOLSKIE INFO - 7.09.2018

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo