Sukces Magdaleny Sproskiej na MP

Magdalena Sproska wygrała na 100 i 200 m stylem motylkowym.
Magdalena Sproska wygrała na 100 i 200 m stylem motylkowym. Sławomir Jakubowski
Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej odbyły się w Dębicy. Świetnie wypadła na nich Magdalena Sproska.

Specjalizująca się w stylu motylkowym zawodniczka Zrywu Opole zdobyła złoto na 100 i 200 m, a na 50 m była czwarta. Ponadto wywalczyła brąz na 200 m stylem zmiennym.

Bardzo dobrze spisała się też inna podopieczna trenera Jacka Urantówki ze Zrywu - Aleksandra Tomala. Była druga na 100 m motylkiem, za swoją klubowa koleżanką, a wyprzedziła ją na 50 m motylkiem zdobywając brąz.

Tuż za podium na 4. miejscu była natomiast na 100 m grzbietem i 200 motylkiem, a dodatkowo była szósta na 50 m grzbietem. Trzecia z pływaczek Zrywu - Marta Greglak była czwarta na 200 m “żabką", a na 50 i 100 m tym samym stylem zajmowała 11. pozycję.

W Dębicy startowali też reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Remigiusz Grudziecki był szósty na 100 m motylkiem oraz 10. na 200 m motylkiem i stylem zmiennym. Najlepszą lokata Małgorzaty Niedźwiedzkiej było natomiast 14. miejsce na 200 m stylem zmiennym.
W Gliwicach odbyły się z kolei mistrzostwa Polski do lat 16. Karolina Maciuch (Vega Dobrodzień) w swoich najlepszych występach była szósta na 100 i 200 m grzbietem, a Łukasz Rybak (MMKS K.-Koźle) zajął 13. pozycję na 100 i 200 m stylem klasycznym.