Sukces młodych piłkarek z Opolszczyzny

Reprezentacja Opolszczyzny zajęła trzecie miejsce w Wielkim Finale IX Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" czyli Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej dla dzieci do lat 10.

W całej Polsce w turnieju wzięło udział ponad 26 tysięcy zawodników. Dziewczęta z Opolszczyzny przegrały w pólfinale z zawodniczkami z woj. lubuskiego 2 - 3. W meczu o trzecie miejsce okazały się lepsze od drużyny z Lubelszczyzny, wygrywając 2 - 0.

- Zajęcie trzeciego miejsca jest dla nas ogromnym sukcesem i powodem do radości - powiedział trener Mirosław Tulik. - Dziewczynki nie przeżywały przegranej w półfinale, zamiast tego z dobrym skutkiem skoncentrowały się na meczu o trzecie miejsce.

Trener podkreślił także, że jego podopieczne zrobiły w trakcie turnieju bardzo dużych postępów. - W zeszłym roku zajęliśmy piąte miejsce, teraz jesteśmy już na podium, za rok może będzie jeszcze lepiej - powiedział Tulik.

Zwycięzcy turnieju - chłopcy z Małopolski i dziewczęta z woj. lubuskiego - to najlepsze w kraju drużyny w kategorii U-10. W nagrodę wyjadą do Madrytu, aby na żywo zobaczyć drużynę Realu Madryt oraz rozegrać mecze ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami.