Sukces naszego kartingowca

Alan Lalak (z lewej) ze swoim mechanikiem.
Alan Lalak (z lewej) ze swoim mechanikiem. materiały klubowe
Reprezentant klubu Hawi Opole Alan Lalak został drugim wicemistrzem Polski w kategorii Junior OK na zawodach w Bydgoszczy.

Nasz zawodnik musiał uznać wyższość Szymona Urbaniaka z Automobilklubu Szczecińskiego oraz Adriana Janickiego (Automobilklub Zielonogórski). Odniesienie sukcesu nie przyszło jednak Lalakowi łatwo. Początkowo ściganie nie układało się bowiem po jego myśli. Doświadczył kłopotów już na etapie regulacji gaźnika, a pierwszy z czterech finałowych startów zakończył dopiero na 10. pozycji.

W drugim wyścigu poszło mu już jednak znacznie lepiej. Zajął w nim 2. miejsce, dzięki czemu na półmetku finałowej rywalizacji również był wiceliderem.

Zarówno w trzecim, jak i czwartym występie zajął z kolei 4. lokatę. Tym samym udział w imprezie zakończył z dorobkiem 85 punktów, co wystarczyło mu do stanięcia na najniższym stopniu podium. Mimo sporej straty do znajdujących się przed nim rywali (uzyskali 132 i 102 punkty), Lalak mógł mieć powody do zadowolenia. Zresztą już nie po raz pierwszy w tym roku.

W połowie sierpnia ukończył bowiem na 3. pozycji zmagania w Starym Kisielinie, a pod koniec maja zaledwie “o włos” przegrał miejsce na podium na zawodach ROK CUP Poland, organizowanych, podobnie jak mistrzostwa Polski, w Bydgoszczy. Z kolei w kwietniu, w ramach przygotowań do sezonu na krajowym podwórku, wziął udział w pierwszej rundzie Morawskiego Pucharu w austriackim Bruck. I finiszował tam na 2. lokacie. Wydaje się zatem, że kolejne dobre wyniki w jego wykonaniu 14-letniego zawodnika pozostają tylko kwestią czasu.