Sukces opolskich pływaczek na zimowych mistrzostwach Polski

Wielkie talenty polskiego pływania: 15-letnie Paula Żukowska (z lewej) i Natalia Pawlaczek. fot. Sebastian Stemplewski
W niedzielę (30 listopada) w Gorzowie zakończyły się zimowe mistrzostwa Polski na krótkim, 25-metrowym basenie. Reprezentantki naszego regionu łącznie sześć razy stawały na podium zdobywając: złoty, srebrny i cztery brązowe medale.

Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych dniach sztafeta Zrywu Opole (Natalia Pawlaczek, Paula Żukowska, Aleksandra Nowacka i Joanna Stawicka) wygrała na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym, a brązowe medale zdobyły: Sonia Bochyńska (Junior Kluczbork) na 100 m stylem dowolnym i na 1500 m metrów tym samym stylem Żukowska.

Wczoraj nasze zawodniczki potwierdziły wysoką bardzo formę jaką imponowały na mistrzostwach. Pawlaczek zajęła drugie miejsce na 200 metrów stylem dowolnym. Co więcej czasem 2.00,46 pobiła rekord Polski 15-latek. Wygrała o rok starsza od niej Katarzyna Wilk (Jordan Kraków). Osiągnęła ona czas 1.59,15 będący nowym rekordem kraju 16-latek.

Żukowska zdobyła brąz na 400 metrów stylem zmiennym. Nasza zawodniczka miała czas 4.51,81 i dała się wyprzedzić tylko Karolinie Szczepaniak (AZS Warszawa) - 4.42,96 i Katarzynie Żołnowskiej (MZOS Płock), która miała wynik 4.48,52.
Brązowy medal zdobyła również 18-letnia Bochyńska. Była ona trzecia na 50 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka z Kluczborka osiągnęła czas 26,04 sek i musiała uznać wyższość: Aleksandry Urbańczyk (Trójka Łódź) - 25,26 oraz Katarzyny Wilk (Jordan Kraków), która na metę przypłynęła w czasie o 0,68 sek. lepszym od naszej reprezentantki.

Wczoraj nasi przedstawiciele jeszcze trzy razy płynęli w finale. Sztafeta Zrywu (Żukowska, Aleksandra Nowacka, Natalia Poloczek i Pawlaczek) zajęła 5. miejsce na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Opolanki uzyskały czas 4.18,28 i do podium zabrakło im 0,75 sek.

Szóste miejsce na 100 metrów motylkiem zajęła Nowacka, a siódme na 200 m stylem klasycznym wywalczył Maciej Stachura (Zryw).

W sobotę w finale wystąpiła tylko Żukowska, która została sklasyfikowana na 6. miejscu na 400 metrów stylem dowolnym.