Sukces szpadzistki Pameli Gnatowicz

Redakcja
Pamela Gnatowicz.
Pamela Gnatowicz. Sławomir Mielnik
Pamela Gnatowicz (Start Opole) zajęła 2. miejsce podczas zawodów Pucharu Polski juniorów młodszych w Radlinie.

W zawodach wystartowało 86 zawodniczek z całego kraju.

Gnatowicz w fazie eliminacyjnej przegrała tylko jedną walkę i awansowała do grona najlepszych 32 zawodniczek.

W fazie pucharowej 16-letnia podopieczna trenera Czesława Wojciechowskiego biła się znakomicie przegrywając dopiero w finale z Barbarą Rutz (Szpada Wrocław).

Do grona 32 najlepszych zawodniczek awansowała też druga reprezentantka opolskiego klubu - Aleksandra Jurkowska. W walce o miejsce w 1/8 finału przegrała niestety z późniejszą triumfatorką całych zawodów - Rutz i ostatecznie zajęła 29. miejsce.

W Radlinie startowali też chłopcy ze Startu. Dobrze spisał się Aleksander Wiśniowski. W gronie 71 zawodników zajął 6. miejsce, a Wiktor Miller uplasował się na 13. pozycji.