Sukces ultramaratończyka z Nysy

Krzysztof Strauchmann
Sanjaya Jaraszek.
Sanjaya Jaraszek. Archiwum
Sanjaya Jaraszek, biegacz z Nysy, zajął trzecie miejsce w V Mistrzostwach Śląska w biegu 12-godzinnym, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski w tej konkurencji.

Zawody rozegrano w ostatnią sobotę w Rudzie Śląskiej. Wystartowało w nich prawie stu długodystansowców, w tym najlepsi zawodnicy z Polski.

Jaraszek w czasie 12 godzin pokonał dystans 120 kilometrów i 119 metrów. - Poziom zawodów był dużo wyższy niż rok wcześniej, kiedy pokonałem dystans 118 kilometrów - komentuje zawodnik z Nysy. - Nie sprzyjała pogoda, było zimno, przez większość czasu padał deszcz.

Zawody w kategorii mężczyzn wygrał Andrzej Radzikowski (145 km), a w kategorii kobiet Aleksandra Niwińska (126 km).