Sukces zawodnika taekwon-do z Brzegu

Archiwum klubu
Kacper Wodiany trenuje pod okiem Zbigniewa Sempa w sali brzeskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Archiwum klubu
Kacper Wodiany wywalczył dwa brązowe medale podczas Pucharu Świata w taekwon-do w angielskim Brigton.

Uczeń gimnazjum nr 1 trenuje sztuki walki w brzeskiej filii klubu Centrum Taekwon-do ITF Wrocław pod okiem Zbigniewa Sempa (VI dan).

W Brighton brzeżanin startował w kategorii w 12-14 lat w trzech konkurencjach. W układach indywidualnych zajął 16. miejsce (na 65 zawodników), ale w walkach poszło na mu lepiej.

Po dwóch wygranych pojedynkach (z reprezentantami Szkocji i Uzbekistanu) przegrał dopiero w półfinale z Rosjaninem i wywalczył brązowy medal.

Drugi brązowy krążek uczeń gimnazjum nr 1 zdobył za występ w konkurencji indywidualnych technik specjalnych.

- Jego skok i przełamanie deski na wysokości 240 cm pozwoliły zająć Kacprowi również trzecie miejsce w gronie 20 zawodników - informuje Zbigniew Semp, trener brzeżanina, który prowadzi zajęcia w sali Zespołu Szkół Ekonomicznych.

To już drugi tegoroczny sukces Wodianego, który w czerwcu wywalczył też brąz w mistrzostwach Polski.