Sukces zespołu 44tuning Rally Team w Rajdowym Pucharze Polski

Roman Baran
Podczas pierwszego przejazdu RPP trasy Rajdu Dolnośląskiego były spowite mgłą.
Podczas pierwszego przejazdu RPP trasy Rajdu Dolnośląskiego były spowite mgłą. Roman Baran
Kierowca Robert Halicki wraz z pilotem Tomaszem Tkaczem stanęli na podium w Rajdzie Dolnośląskim. Podczas 7. rundy Rajdowego Pucharu Polski zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w klasie samochodów z silnikiem o pojemności do 2000 cm sześc.

Wczoraj kierowcy rywalizujący w RPP dwukrotnie pokonywali 3 odcinki specjalne wytyczone na drogach ziemi kłodzkiej.

- Już po pierwszym OS-ie byliśmy zadowoleni, bo jechaliśmy płynnie, co przełożyło się na bardzo dobre tempo - podsumowuje Robert Halicki.

Nieco problemów opolski zespół 44tuning Rally Team miał na piątym odcinku specjalnym. Żółto-zielono-czerwony abarth 500 wyjechał z trasy na zaorane pole. Załoga samodzielnie wróciła na drogę i ukończyła odcinek na 5. miejscu. Jednak uszkodzenia auta dały się we znaki także na kolejnym OS-ie.

Ostatecznie duet Halicki - Tkacz uplasował się na drugiej pozycji, tracąc w całym rajdzie do lidera 28,8 sekundy.