Sukcesy karateków z Opola

Archiwum klubowe
Agata Godoś
Agata Godoś Archiwum klubowe
W podwrocławskich Kobierzycach odbyły się mistrzostwach Europy kadetów w karate kyokushin, we wrocławskiej Orbicie walczyli młodzieżowcy, a w Legnicy seniorzy.

W podwrocławskich Kobierzycach 172 zawodników w wieku 15-16 lat z 13 krajów wystartowało w mistrzostwach Europy kadetów w karate kyokushin.

Wśród nich znalazło się czworo zawodników Opolskiego Klubu Karate Kyokushin: Paulina Bengsz, Agata Chaba, Karolina Paszko i Paweł Zaremba. Wszyscy wystartowali w konkurencji kumite - walki kontaktowej.

Najlepiej wypadła Paszko - uczennica III LO w Opolu. Trzy kolejne zwycięstwa w turnieju nad Dunką i dwoma Litwinkami osiągnęła dzięki efektownym wysokim kopnięciom i została mistrzynią Europy w kategorii do 65 kg. To oczywiście największy dotychczas sukces naszej zawodniczki. Pozostałym opolanom nie udało się dostać na podium. Najwięcej medali zdobyli Litwini. Polacy natomiast zwyciężyli w czterech z szesnastu rozegranych kategorii.

We wrocławskiej hali “Orbita" z udziałem 146 zawodników z 19 krajów odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy.

W tej kategorii wiekowej (18-22 lata) opolski klub reprezentowały Agata Godoś i Joanna Popczyk. Lepiej spisała się Godoś, która zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg. W walce półfinałowej, ze zwyciężczynią tej kategorii Litwinką Ivoną Korecką, uległa po bardzo wyrównanej walce z dogrywką jedynie przez różnicę wagi.

Agata to córka Mariusza Godosia - głównego trenera w opolskim klubie i tak jak w przypadku Karoliny Paszko był to jej największy sukces w karierze. Niewiele do szczęścia zabrakło także startującej w wadze do 55 kg Popczyk, którą od medalu dzieliło jedno zwycięstwo. Nasza zawodniczka przegrała jednak w ćwierćfinale.

W Legnicy odbywały się natomiast mistrzostwa Polski seniorów. Startowało tam nasze utytułowane rodzeństwo z opolskiego klubu: Aleksandra i Wojciech Radziewiczowie specjalizujące się w konkurencji kata (pokazy).

Aleksandra Radziewicz będąca na co dzień nauczycielką języka angielskiego w opolskim III LO potwierdziła przynależność do krajowej czołówki zdobywając kolejny w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski. Jej starszy brat Wojciech został wicemistrzem kraju, tym razem minimalnie ulegając jedynie Emilowi Słaboniowi z Bielska-Białej. W turnieju uczestniczyło 64 zawodników z 22 klubów.