Sukcesy kartingowców Hawi Racing Team

Kamil Grabowski (nr 995) i Jan Południewski (948).
Kamil Grabowski (nr 995) i Jan Południewski (948). Archiwum klubowe
Ostatnie dwie rundy serii ROK Cup Poland i Pucharu Easykart 60 odbyły się na torze Poznań w Przeźmierowie. Nie do końca był on szczęśliwy dla Opolan.

Nasi młodzi kierowcy nie będą najlepiej wspominać tych zawodów z powodu incydentu na torze, w którym uczestniczył Alan Lalak. Podczas XV rundy w pierwszym biegu w Mini Roku nasz zawodnik jechał z przodu, kiedy z tyłu doszło do wypadku, a jeden z kartów wypadł z toru i ścinając zakręt wrócił na niego, czołowo uderzając w bolid Lalaka. Ten pędząc z prędkością ponad 90 km na godzinę nie miał żadnych szans go ominąć.

Na torze pojawiła się karetka, a naszego kierowcę odwieziono do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doszło do żadnych złamań czy wewnętrznych urazów. Zniszczeniu uległ jednak sprzęt. Wypadek z udziałem Alana i obawy o jego stan zdrowia wyraźnie negatywnie wpłynęły na postawę pozostałych naszych kartingowców, którzy wcześniej spisywali się znacznie lepiej.

W kategorii Baby Rok Kamil Grabowski w pierwszym dniu zajmował odległe miejsca, kończąc zawody na 13. miejscu, a nazajutrz wystartował tylko w jednym biegu, przyeżdżając na końcu stawki. Pomimo tego zakończył sezon na wysokim czwartym miejscu. Zwyciężył Oliwer Pyłka (AK Polski), przed Karolem Pasiewiczem (AK Wielkopolski) i Aleksandrem Klimaszewskim (ST Racing Koszalin).

Natomiast w Pucharze Easykart w pierwszym dniu Jan Południewski dwukrotnie kończył rywalizację na drugim miejscu, a Kamil Grabowski dwukrotnie był trzeci i takie same miejsca zajęli w zawodach, w których zwyciężył Filip Zagórski z Automobilklubu Wielkopolskiego. W kolejnych wyścigach Południewski mijał linię mety na czwartej i drugiej pozycji, dzięki czemu zajął drugie miejsce w zawodach, zaś Grabowski w pierwszym wyścigu był drugi, a w kolejnym szósty i zakończył rywalizację na czwartym miejscu. Zwyciężył ponownie Zagórski.
Kartingowcy Hawi Racing Team dominowali jednak w całym sezonie. Okazałe trofeum za zwycięstwo trafi do Lalaka, który już wcześniej "wypracował"olbrzymią przewagę punktową. Drugie miejsce zdobył Południewski, a tuż za podium uplasował się Grabowski. Zawodników opolskiego klubu rozdzielił Zagórski, który imponował w końcówce sezonu.

Aktualny mistrz Polski - Lalak w silnie obsadzonej kategorii Mini Rok ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Przed naszym kartingowcem pozostał jeszcze udział w najważniejszych zawodach sezonu -światowym finale Easykarta we włoskim Jesolo. Musi jednak odbudować karta, a do tego potrzebne są pieniądze. Nasz klub prosi o finansową pomoc, a zainteresowani proszeni są o kontakt (tel. 77 4536643 lub 601555708, e-mail: [email protected]).