Sukcesy zawodników Opolskiego Klubu Taekwondo

Dwaj medaliści Opolskiego Klubu Taekwondo na mistrzostwach Polski seniorów.
Dwaj medaliści Opolskiego Klubu Taekwondo na mistrzostwach Polski seniorów. materiały klubowe
Zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo mogli się w ostatnim czasie pochwalić dobrymi wynikami, notowanymi w różnych kategoriach wiekowych.

Przede wszystkim pokazali się z pozytywnej strony podczas mistrzostw Polski seniorów, rozegranych w Bornem Sulinowie (woj. zachodniopomorskie). Zdobyli na nich trzy medale.

Po złoty, w kategorii do 54 kg sięgnął Filip Maksimczuk. Brązowe krążki przedstawiciele naszego klubu zdobyli natomiast zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jeden z nich wywalczyła Natalia Cheba (kat. do 67 kg). Na najniższym stopniu podium stanęła ona ex-aequo z Olgą Reszką (Andros Puławy), zaś musiała uznać wyższość Weroniki Wrembel (AZS Poznań) oraz Gabrieli Dajnowicz (AZS Warszawa).

Drugi z medali padł łupem Bartosza Chaducha, rywalizującego w gronie zawodników ważących do 87 kg. Najniższy stopień podium dzielił on z Filipem Chmerą (Bałtyk Koszalin). Przed nimi znaleźli się z kolei Piotr Hatowski (Start Olsztyn) i Paweł Szypulski (ULKST Borne Sulinowo).

Obok naszych medalistów, w zawodach wziął również udział Paweł Junik, zajmując 5. miejsce w kat. do 58 kg. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zakończył z kolei zmagania na 6. pozycji.

Bardzo dobrze spisywali się jednak ostatnio nie tylko seniorzy OKT, ale również jego młodsi adepci podczas Międzynarodowego Pucharu Polski (zwanego też Turniejem Nadziei Olimpijskich) w Nowym Sączu.

Tam z najlepszej strony zaprezentowała się 15-letnia Zuzanna Bereźnicka. Wywalczyła ona złoty medal w kat. do 46 kg. Był to dla niej zarazem ostatni sprawdzian przed występem na bardzo poważnej imprezie - mistrzostwach Europy, jaki czeka ją na początku listopada na Cyprze.

Podobnie jak wśród seniorów, obok niej mieliśmy też brązowych medalistów na tych zawodach. Jednakże w tym przypadku na podium stanęli trzej przedstawiciele OKT: 12-letni Maciej Czajkowski (kat. do 41 kg), 13-letni Jakub Piasecki (kat. do 49 kg) oraz 12-letni Oskar Wilk (kat. do 61 kg).

Trzej inni zawodnicy opolskiego zespołu zakończyli natomiast rywalizację poza podium, na 5. pozycji. Byli nimi: Olimpia Lachowicz (kat. do 47 kg), Jacek Kozakowski (kat. do 49 kg) i Damian Perz (kat. do 59 kg).