Superliga. Gwardia Opole ograła Chrobrego Głogów, ale dopiero po karnych

Gwardia Opole i Chrobry Głogów walczyły do końca.
Gwardia Opole i Chrobry Głogów walczyły do końca. Łukasz Baliński
Przez większość spotkania pomiędzy Gwardią Opole, a Chrobrym Głogów nasi piłkarze ręczni musieli gonić rywala, ale zdołali zwyciężyć. Co prawda ostatecznie po rzutach karnych, ale triumf to triumf.

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Maciej Zarzycki, ale bohaterem spotkania śmiało można określić również Adama Malchera. „Yogi” najpierw obronił próbę rywala w ostatnich sekundach i tym samym niejako doprowadził do karnych, a w nich już złapał dwa rzuty rywala.

W spotkanie nie tyle lepiej weszli przyjezdni, co podopieczni Rafała Kuptela zaczęli po prostu fatalnie. Dość napisać, iż po 10. minutach gry mieli na koncie tylko jedno trafienie, na szczęście goście też jakoś na tym nie skorzystali i było „tylko” 1:3.

Później obie drużyny trafiały już więcej, dzięki czemu team z Dolnego Śląska prowadził 10:5. Do tego niebawem, m. in. po dwóch rzutach karnych już 14:8. Na szczęście w końcówce pierwszej odsłony opolanie zdołali nieco zminimalizować przewagę rywali i na przerwę schodzili z czterema trafieniami „na minusie”.

Po zmianie stron gwardziści długo kontynuowali stopniowe odrabianie strat. W pewnym momencie wynosiły one tylko jednego gola. Niemniej w pewnym momencie złapali oni także dwie kary dwuminutowe co wykorzystali głogowianie i znowu odskoczyli. Tym razem na trzy bramki.

To jednak nie załamało miejscowych, którzy znowu zwarli szeregi i wreszcie - w 50. minucie - doprowadzili do remisu (po 22). Później już mieliśmy wyrównany bój „oko za oko” i to do samego finiszu. Dość napisać, iż do ostatniego wyrównania Wiktor Kawka 20 sekund przed końcem.

Rywale zatem mieli jeszcze jedną akcję, ale wtedy kapitalnie wykazał się Adam Malcher i doprowadził do rzutów karnych. W nich z kolei powstrzymał dwóch przeciwników i opolanie zwyciężyli w tej serii 4:2.