Superliga. Gwardia Opole ostatecznie poległa w Puławach

Gwardia znowu przegrała w tym sezonie z ekipą z Puław
Gwardia znowu przegrała w tym sezonie z ekipą z Puław Wojciech Szubartowski
Blisko sprawienia niespodzianki była w Puławach Gwardia Opole. Niestety, ostatecznie nasi piłkarze ręczni przegrali z tamtejszymi Azotami 28:30.

Tak jak tydzień temu podopieczni Rafała Kuptela mieli kiepską pierwszą połowę, a znacznie lepszą drugą, tak tym razem było niemalże odwrotnie. Do przerwy bowiem goście prowadzili 17:14, ale po zmianie stron nie zdołali utrzymać koncentracji.

Niemniej napisać, że przyjezdni dobrze weszli w mecz to napisać niewiele. Zaczęli bowiem od prowadzenia 4:0, a przez pierwsze siedem minut nie stracili bramki. Później wciąż świetnie bronił Adam Malcher, a jego koledzy z pola starali się zwiększać dystans. W pewnym momencie wynosił on już sześć goli (12:6). Z biegiem czasu gospodarze jednak budzili się i przed przerwą zniwelowali straty do trzech „oczek” w czym spora zasługa Wadima Bogdanowa i jego wielu udanych interwencji.

Zresztą rosyjski golkiper wszedł w spotkanie trzema odbitymi piłkami. Jego koledzy z kolei nie marnowali okazji w ataku i udało się im zmniejszyć straty do trzech trafień. Niemniej w końcówce karnych nie wykorzystali w ich szeregach Łukasz Rogulski i Piotr Jarosiewicz.

Po zmianie stron jednak puławianie jakoś szczególnie nie poszli za ciosem, a gwardziści jeszcze długo mieli korzystny wynik po swojej stronie. Zatrzymali się jednak przy stanie 26:24 dla nich. Wtedy to rywale zdobyli cztery bramki z rzędu dzięki czemu wyszli na pierwsze prowadzenie w tym starciu i już go nie oddali do końca. Choć też już długo to nie trwało…

Na nic więc zdało się osiem trafień Michała Lemaniaka. Dobrze w ofensywie zaprezentowali się także Mateusz Jankowski i Wiktor Kawka, którzy zapisali na swoje konto po cztery udane próby.

Azoty Puławy - Gwardia Opole 30:28 (14:17)