Suzuki 1 Liga. BS Polonia Bytom - Weegree AZS Politechnika Opolska 89:84. Na wyjeździe opolanie to zupełnie inny zespół

W meczach wyjazdowych koszykarzom z Opola zupełnie nie idzie.
W meczach wyjazdowych koszykarzom z Opola zupełnie nie idzie. materiały NTO
Nie popisali się koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej w 25. kolejce Suzuki 1 Ligi. Ulegli w niej na wyjeździe 84:89 BS Polonii Bytom, czyli jednej z najsłabszych drużyn w stawce.

O ile w obecnym sezonie opolscy koszykarze są właściwie niezawodni w spotkaniach rozgrywanych przez własną publicznością (11 zwycięstwa - 1 porażka), o tyle na obcych boiskach prezentują się bardzo słabo. W Bytomiu ponieśli już 10. porażkę, przy jedynie trzech wygranych. A mierzyli się z 16. drużyną w tabeli (na 18 ekip; dla porównania, Weegree AZS zajmuje aktualnie 7. miejsce).

Obie drużyny falowały w tym meczu dyspozycją. Sam początek był lepszy dla Polonii, ale w dalszej części pierwszej kwarty dominowali opolanie i to oni triumfowali w niej 24:21.

O drugiej części gry będą natomiast chcieli jak najszybciej zapomnieć. Należała ona bowiem zdecydowanie do Polonii, która dzięki wygranej 28:16 na półmetku miała już dziewięć "oczek" zaliczki (49:40).

W trzeciej kwarcie role na boisku odwróciły się o 180 stopni. Tym razem to Weegree AZS zdecydowanie przeważał i na 10 minut przed końcem rywalizacji powrócił na prowadzenie 65:64.

I tą przewagę utrzymywał przez połowę czwartej kwarty. Aż nagle opolanie jakby kompletnie stanęli i wszystko zaprzepaścili. W decydujących fragmentach znacznie skuteczniejsi byli bytomianie i to oni sięgnęli po zwycięstwo.

BS Polonia Bytom – Weegree AZS Politechnika Opolska 89:84 (21:24, 28:16, 15:25, 25:19)
Weegree: Kaczmarzyk 26, Kowalczyk 15, Pabian 13, Ratajczak 9, Kobel 8, Mielczarek 7, Białachowski 4, Jodłowski 2, Kroczak 0, Skiba 0.