Suzuki 1 Liga. Start II Lublin - Weegree AZS Politechnika Opolska 73:101. Opolanie wykonali swój obowiązek

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po raz czwarty w tym sezonie zwyciężyli w meczu wyjazdowym. materiały NTO
Z odniesieniem zwycięstwa problemów nie mieli w 29. kolejce Suzuki 1 Ligi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Bardzo pewnie ograli na wyjeździe Start II Lublin 101:73.

Choć opolanie spisują się w tym sezonie świetnie u siebie, a słabo na wyjazdach, wygrana w Lublinie była akurat niejako ich obowiązkiem. Mierzyli się bowiem z „czerwoną latarnią” tabeli, drużyną, którą śmiało można nazwać „chłopcem do bicia”. W 28 spotkaniach rezerwy Startu odniosły bowiem tylko jedno zwycięstwo...

Nim spotkanie na dobre się rozkręciło, opolanie już prowadzili 15:3. Tak szybko wypracowana zaliczka w dalszych fragmentach pierwszej połowy nieco uśpiła ich czujność, ale nie na tyle, by dali sobie odebrać prowadzenie. W 18. minucie gospodarze zbliżyli się na 34:40, ale w końcówce drugiej kwarty trafiali już tylko zawodnicy z Opola i na półmetku prowadzili oni 45:34.

W trzeciej części gry Weegree AZS z jednej strony okazał się lepszy tylko o punkt, ale z drugiej, nadal w pełni kontrolował przebieg boiskowych zdarzeń.

Ostatnie 10 minut było już jednak po prostu demonstracją siły w wykonaniu opolan. Wygrali oni ten fragment spotkania aż 33:17 i tym samym w efektownym stylu udokumentowali swoją zdecydowaną wyższość nad Startem II.

Start II Lublin – Weegree AZS Politechnika Opolska 73:101 (18:27, 16:18, 22:23, 17:33)
Weegree: Kaczmarzyk 25, Kroczak 22, Kowalczyk 15, Białachowski 11, Jodłowski 10, Ratajczak 8, Salkiewicz 4, Kobel 2, Kapuściński 2, Skiba 2.