Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska - Enea Basket Poznań 96:86

Paweł Sładek
Weegree AZS Politechnika Opolska
Weegree AZS Politechnika Opolska Materiały NTO
Weegree AZS Politechnika Opolska nieustannie wygrywa w swojej hali. Tym razem opolanie rozprawili się z Eneą Basket Poznań 96:86.

- Cieszę się, że odbiliśmy się po porażce w Bytomiu. Dobrze, że zdobyliśmy 96 punktów, natomiast 86 straconych na własnym parkiecie, przy popełnionych 21 stratach, z czego połowa była wręcz juniorska… Myślałem, że dokonam samogwałtu. Gratulacje dla drużyny, gratulacje dla wszystkich, bo każdy dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - podsumował mecz trener zespołu gospodarzy Robert Skibiniewski.

Nie ma wątpliwości, że to spotkanie było wyzwaniem dla opolskiej ekipy, która podzieliła się z rywalami z Wielkopolski małymi zwycięstwami. W kwartach było bowiem 2:2, natomiast miejscowa ekipa była bardziej konkretna od drużyny gości.

Na uwagę zasługuje jednak trzecia odsłona tego pojedynku, w której zobaczyliśmy aż 57 punktów, z czego 32 należały do miejscowych. Miało to miejsce głównie ze względu na postawę podopiecznych Roberta Skibiniewskiego w końcowej części tej kwarty. Mowa o 11 „oczkach” z rzędu, za sprawą których po dwóch kwadransach koszykarze Weegree cieszyli się z prowadzenia 74:62.

- Był to ciężki, fizyczny bój, który wygraliśmy, bo chcieliśmy bardziej, walczyliśmy więcej - powiedział Michał Kroczak, zawodnik opolskiej drużyny.

W kolejnym spotkaniu Akademicy zmierzą się na wyjeździe z WKK Wrocław. Rywalizacja będzie miała miejsce 25 lutego o godz. 18:00. Natomiast najbliższy mecz domowy odbędzie się cztery dni później. We własnej hali opolska drużyna podejmie AZS AGH Kraków. W obu przypadkach to Weegree ma więcej argumentów, by zakończyć te pojedynki „z tarczą”.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Enea Basket Poznań 96:86 (23:16, 19:21, 32:25, 22:24)
Weegree: Kobel 9, Kowalczyk 5, Kapuściński 2, Ratajczak 2, Kroczak 19, Pabian 16, Białachowski, Skiba 3, Jodłowski 7, Kaczmarzyk 26, Mielczarek 7, Salkiewicz