Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska - HydroTruck Radom 84:82. Lider rozgrywek również poległ w Opolu!

Weegree AZS Politechnika Opolska wygrał u siebie 10. ligowy mecz z rzędu.
Weegree AZS Politechnika Opolska wygrał u siebie 10. ligowy mecz z rzędu. materiały NTO
Po widowisku trzymającym w napięciu do ostatnich sekund, koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali u siebie 84:82 z HydroTruckiem Radom w meczu 24. kolejki Suzuki 1 Ligi.

Choć losy wyniku ważyły się do samego końca, opolanie zrehabilitowali się w sposób najlepszy z możliwych za druzgocącą porażkę, jaką ponieśli w miniony weekend w wyjazdowym starciu z Dzikami Warszawa (50:97). O ich triumfie nad przewodzącą w tabeli ekipą z Radomia zadecydowała "trójka", jaką na 33 sekundy przed końcem rzucił Hubert Pabian, najlepiej punktujący zawodnik Weegree AZS-u (23 "oczka").

Właściwie przez cały mecz obie drużyny przeżywały na przemian lepsze i gorsze momenty. Choć zaczął się on od prowadzenia gospodarzy 13:11, to końcówka pierwszej kwarty już nie była w ich wykonaniu udana. Poskutkowało to tym, że po 10 minutach HydroTruck prowadził 24:18.

W drugiej części gry oba zespoły poniekąd zamieniły się rolami. W 15. minucie było już 35:25 dla gości, lecz ostatnie fragmenty rywalizacji przed przerwą należały zdecydowanie do opolan. Podkręcili tempo na tyle mocno, że na półmetku to oni wygrywali już 49:43.

Trzecia i czwarta kwarta przebiegały dość podobnie, a wynik spotkania niemal przez cały czas był na styku. Raz więcej powodów do radości mieli jedni, raz drudzy, a o końcowym rezultacie zadecydowały detale - jak choćby rzut za trzy punkty wspomnianego już na początku Huberta Pabiana.

Weegree AZS Politechnika Opolska – HydroTruck Radom 84:82 (18:24, 31:19, 16:19, 19:20)
Weegree: Pabian 23, Kobel 12, Kowalczyk 12, Kaczmarzyk 10, Mielczarek 8, Kroczak 7, Białachowski 6, Ratajczak 2, Skiba 2, Jodłowski 2.

Inne wyniki 24. kolejki
Start II Lublin – Enea Basket Poznań 72:107, PGE Turów Zgorzelec – Sensation Kotwica Kołobrzeg 72:79, Żak Koszalin – Decka Pelplin 77:78, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – BS Polonia Bytom 82:71, SKS Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno 82:63, GKS Tychy – Śląsk II Wrocław 72:80, Polonia Warszawa – Dziki Warszawa 81:67, AZS AGH Kraków – WKK Wrocław 81:76.