Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrała z Miastem Szkła Krosno

Paweł Sładek
Miasto Szkła Krosno - Weegree AZS Politechnika Opolska 73-68 (21:12, 12:19, 21:15, 19:22) Mirosław Szozda
Weegree AZS Politechnika Opolska przegrało z niżej notowanym Miastem Szkła Krosno. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, Akademicy stracili szansę na zakończenie aktualnego etapu na podium.

Gospodarze świetnie weszli w mecz, kończąc pierwszą kwartę z dziewięciopunktową przewagą (21:12). Weegree nie zamierzało jednak odpuścić, co udowodnili w drugiej części meczu. Do przerwy Akademicy przegrywali 31:33. Pewna postawa przyjezdnych zapowiedziała mecz pełen emocji po przerwie, bez wyraźnej przewagi któregoś z zespołów.

Tak było w teorii, bo z przebiegu trzeciej odsłony można było odnieść wrażenie, że poprzednia partia była wypadkiem przy pracy Miasta Szkła. Miejscowi wygrali ją 21:15, dzięki czemu wypracowali sobie bezpieczną przewagę przed ostatnią częścią rywalizacji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:68.