Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska - Sensation Kotwica Kołobrzeg 85:69. Opolanie u siebie są bezlitosni

Koszykarze z Opola na własnym terenie są właściwie niezawodni.
Koszykarze z Opola na własnym terenie są właściwie niezawodni. Mirosław Szozda
W meczu 22. kolejki Suzuki 1 Ligi, Weegree AZS Politechnika Opolska wygrał na własnym terenie z Sensation Kotwicą Kołobrzeg 85:69.

Była to już dziesiąta z rzędu wygrana opolan w spotkaniach rozgrywanych przed własną publicznością (przegrali tylko raz, na początku sezonu, w 2. kolejce z Decką Pelplin 70:79).

Opolscy koszykarze błyskawicznie wysunęli się w starciu z Kotwicą na prowadzenie. Wygrywali przez większą część pierwszej kwarty, jednak w jej ostatnich trzech minutach wpadli w poważny dołek. Nie rzucili w tym czasie ani jednego punktu, podczas gdy rywale trafiali regularnie. Stąd też po 10 minutach to ekipa z Kołobrzegu prowadziła 23:15.

W kolejnej części gry zawodnicy Weegree AZS wrócili na dobre tory i krok po kroku zbliżali się do przeciwnika. Nie odrobili jednak jeszcze wtedy strat w całości. Na półmetku mieli o dwa punkty mniej niż Kotwica (39:41).

Było to natomiast preludium do tego, co oglądaliśmy w drugiej połowie. Ona bowiem w pełni należała do zespołu z Opola. Zaraz na starcie trzeciej kwarty odzyskał on prowadzenie i potem już do ostatniego gwizdka spokojnie kontrolował losy rywalizacji.

Pierwszoplanowe role w sukcesie Weegree AZS odegrał tercet Adam Kaczmarzyk (26 pkt, 7 zbiórek) - Jakub Kobel (17 pkt, 7 asyst) - Hubert Pabian (14 pkt, 7 zbiórek).

Weegree AZS Politechnika Opolska – Sensation Kotwica Kołobrzeg 85:69 (15:23, 24:18, 22:12, 24:16)
Weegree: Kaczmarzyk 26 pkt, Kobel 17, Pabian 14, Mielczarek 9, Kroczak 8, Białachowski 6, Kapuściński 2, Skiba 2, Kowalczyk 1, Ratajczak 0, Jodłowski 0.

Inne wyniki
GKS Tychy – Decka Pelplin 81:48, PGE Turów Zgorzelec – Miasto Szkła Krosno 62:86, AZS AGH Kraków – BS Polonia Bytom 79:76, Żak Koszalin – SKS Starogard Gdański 84:59, Start II Lublin – HydroTruck Radom 62:95, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Dziki Warszawa 57:45, WKK Wrocław – Enea Basket Poznań 72:85, Polonia Warszawa – Śląsk II Wrocław 68:57.