Suzuki 1 Liga. WKK Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:82. Wyjazdowej niemocy ciąg dalszy

Weegree AZS Politechnika Opolska przegrał we Wrocławiu w bardzo bolesnych okolicznościach. materiały NTO
Znów potwierdziło się, że koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej na wyjazdach (w odróżnieniu od meczów u siebie) spisują się w tym sezonie bardzo słabo. W spotkaniu 27. kolejki Suzuki 1 Ligi ulegli we Wrocławiu miejscowemu WKK 82:83.

Po pierwszej kwarcie nic jednak nie zapowiadało tego, że ostatecznie opolanie zejdą z boiska pokonani. Mecz rozpoczęli bowiem piorunująco. Po 10 minutach rywalizacji mieli na koncie aż 30 punktów, podczas gdy w tym czasie pozwolili przeciwnikom rzucić jedynie 14 „oczek”.

Druga kwarta była już jednak w wykonaniu Weegree znacznie gorsza. W niej zdecydowanie przeważała drużyna z Wrocławia, co potwierdziła zwycięstwem 25:15. Mimo wszystko na półmetku wciąż w lepszej sytuacji znajdowali się opolanie, którzy prowadzili wtedy 45:39.

Po przerwie wrocławianie poszli za ciosem i wkrótce wyrównali na 54:54. Na to jednak ekipa z Opola potrafiła jeszcze odpowiedzieć, dzięki czemu przed ostatnią kwartą wygrywała 63:59.

Przez większość czwartej części gry to również ona znajdowała się na prowadzeniu. Po raz ostatni na 34 sekundy przed końcem, kiedy to było 82:81 dla Weegree AZS-u. Od tego momentu zawodnicy WKK jednak raz jeszcze trafili za dwa punkty, a opolan nie było już stać na skuteczną odpowiedzieć, która pozwoliłaby im się cieszyć z przełamania wyjazdowej niemocy.

WKK Wrocław – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:82 (14:30, 25:15, 20:18, 24:19)
Weegree: Jodłowski 13, Kaczmarzyk 12, Kobel 10, Skiba 9, Kroczak 8, Mielczarek 8, Kowalczyk 7, Ratajczak 7, Białachowski 6, Pabian 2