Świadomość ekologiczna to podstawa. Są pieniądze na organizację edukacyjnych wydarzeń

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs dotyczący działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami w ramach unijnego projektu pn. “Mamy rady na odpady”.
Zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs dotyczący działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami w ramach unijnego projektu pn. “Mamy rady na odpady”. UMWO
19 organizacji społecznych zrealizuje proekologiczne projekty, które swoim zasięgiem obejmą wszystkie gminy w regionie. Będą organizować m.in. pikniki ekologiczne, szkolenia czy warsztaty na temat prawidłowej segregacji, właściwego kompostowania oraz racjonalnego wykorzystania odpadów.

Wydarzenia te będą organizowane od sierpnia do listopada we wszystkich powiatach województwa opolskiego. Zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs dotyczący działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami w ramach unijnego projektu pn. “Mamy rady na odpady”. W ramach tego konkursu przyznano dotacje na łączną kwotę 720 000 zł, a te 19 wygranych projektów to w sumie aż 74 mniejsze zadania w każdej gminie.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, jest to przede wszystkim kampania związana z edukacją i poprawieniem samoświadomości na temat tego, że codziennie produkujemy śmieci, a nie zastanawiamy się nad tym, czy nie można ograniczyć tej produkcji.

– Dlatego poprzez zaproszenie tak wielu partnerów do tych działań chcielibyśmy zbudować większą świadomość wśród dzieci i dorosłych na ten temat – mówi marszałek.

Członek zarządu województwa Antoni Konopka podkreśla, że będzie to kolejny mały krok do rozwiązania problemów ekologicznych, z którymi się borykamy. Projekt unijny „Mamy rady na odpady” jest realizowany przez wielu partnerów instytucjonalnych, a teraz do tego, w ramach otwartego konkursu, doszli także partnerzy społeczni, czyli fundacje i stowarzyszenia.

200 tysięcy złotych otrzymała m.in. Aglomeracja Opolska. Dyrektor biura Piotr Dancewicz podkreśla, że stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem aż 20 gmin.

– A więc pula spora, ale też sporo zadań i sporo korzyści w związku z realizacją tego projektu. Będą to tożsame działania na terenie tych 20 samorządów, skierowane do dzieci i młodzieży, ale i do osób starszych, bo dialog międzypokoleniowy jest bardzo skuteczny w promowaniu takich odpowiedzialnych zachowań, związanych ze zdrowym podejściem do swojego otoczenia – mówi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska