Światło dzienne ujrzał już trzeci "Almanach Opolskiej Piłki Nożnej" [ZDJĘCIA]

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
W "Almanachu Opolskiej Piłki Nożnej" znajdziemy informacje, których próżno szukać nawet w najdalszych zakątkach internetu.
W "Almanachu Opolskiej Piłki Nożnej" znajdziemy informacje, których próżno szukać nawet w najdalszych zakątkach internetu. Wiktor Gumiński
Właśnie ukazała się trzecia edycja „Almanachu Opolskiej Piłki Nożnej”, autorstwa Marka Lei i Janusza Stefanki. Znajdziemy w niej szczegółowe statystyki z sezonu 2019/20 oraz część historyczna dotyczącą lat 1951-1956.

- Często słyszę głosy, że teraz wszystko można znaleźć w internecie - mówił Marek Leja. - Osobiście jednak nie do końca się z tym zgadzam. W sieci nie znajdziemy bowiem tak szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek ligowych na Opolszczyźnie, co w „Almanachu”. Nie mówiąc już o tym, że tu mamy je wszystkie zebrane w jednym miejscu.

Oficjalna premiera „Almanachu” odbyła się w przydomowym ogrodzie Marka Lei w Mechnicach, w altanie zwanej popularnie „świątynią futbolu”.

W tej scenerii Marek Leja pokrótce opowiedział wszystkim uczestnikom spotkania, wśród których byli zaproszeni działacze, trenerzy czy też dziennikarze, co można znaleźć w trzeciej edycji „Almanachu”.

- Nowością, którą przygotowaliśmy w najnowszym wydaniu jest alfabetyczny wykaz klubów, z uwzględnieniem tego, na jakim poziomie rozgrywek aktualnie dany zespół występuje - tłumaczył. - Kosztowało nas to sporo pracy, ale dzięki temu książka powinna być teraz łatwiejsza w odbiorze. Każdy zainteresowany może bowiem sobie sprawdzić, na której dokładnie stronie zaprezentowane zostały statystyki dotyczące konkretnej drużyny.

Tradycyjnie już, w „Almanachu” znalazły się nazwiska wszystkich zawodników z opolskich klubów, którzy w poprzednim sezonie spędzili na boisku przynajmniej minutę. I to niezależnie, czy grali oni w 1-ligowej Odrze Opole, czy w zespołach z klasy B, które niejednokrotnie traciły w swoich meczach dwucyfrową liczbę goli.

W części historycznej, przy której znaczący współudział mieli Janusz Stefanko oraz Zbigniew Łyczko z Głogowa, znajdziemy z kolei szczegółowe wyniki i tabele z lat 1951-1956 dotyczące klubów z Opolszczyzny.

Książkę „Almanach Opolskiej Piłki Nożnej” tradycyjnie można nabyć poprzez sprzedaż wysyłkową, w sklepie Football World przy ul. Kołłątaja oraz w siedzibie OZPN przy ul. Damrota w Opolu. Ukazała się ona w nakładzie 1000 sztuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska