Światowy Dzień Wody w Opolu. WiK będzie uczyć i bawić

  Światowy Dzień Wody w Opolu. WiK będzie uczyć i bawić

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Konopka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Podczas imprezy "Podwodny Świat Skarbów" od godz. 13.00 do 18.00, każdy będzie mógł się wcielić w poszukiwacza skarbów z profesjonalnymi
  1/8
  przejdź do galerii

  Podczas imprezy "Podwodny Świat Skarbów" od godz. 13.00 do 18.00, każdy będzie mógł się wcielić w poszukiwacza skarbów z profesjonalnymi nurkami. W planie są konkursy z nagrodami.
  ©mat. MOSIR Opole

  W sobotę (25 marca) spółka Wodociągi i Kanalizacja zaprasza na obchody Światowego Dnia Wody. Większość wydarzeń i wykładów odbędzie się w siedzibie spółki przy ul. Oleskiej 64, ale atrakcje przygotują również Galeria Sztuki Współczesnej, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Wodna Nuta i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Sprawdź, co się będzie działo w całym mieście!
  Jedno jest pewne. Każdy, kto w sobotę (25 marca) wybierze się na wydarzenia przygotowane przez opolski WiK nie będzie się nudził.

  W siedzibie spółki na opolan czekać będzie kilka bloków tematycznych. Interesująco - szczególnie dla najmłodszych - zapowiada się zwiedzanie laboratorium i wieży ciśnień, a także pokazy wozu i sprzętu straży pożarnej czy ekspozycja koparek oraz sprzętu specjalistycznego.

  Na pytanie "Co warto wiedzieć o wodzie?" odpowiedzą w godz. 15.00-18.00 naukowcy, specjaliści z WiK-u, dietetyczka kliniczna i podróżnik.

  - Nasi prelegenci wyjaśnią skąd się bierze woda w kranie, czy twarda woda to zaleta czy wada oraz jaka jest nasza opolska kranówka – zapowiada Barbara Ogrodniczak, szefowa Działu Promocji i Marketingu z Wodociągów i Kanalizacji w Opolu.

  Natomiast Kamila Lipowicz, dietetyk kliniczny z poradni Ajwen, powie o tym, że woda jest źródłem zdrowia i dlaczego.

  - Czy lepsza jest kranówka, czy z woda butelki? Ile pić wody? Jaka jest najlepsza? O tym wszystkim będę mówić podczas sobotniej prelekcji – zapowiada Kamila Lipowicz.

  W osobnym punkcie konsultacyjnym "Woda a dieta" dietetyczka udzieli także porad wraz z kucharzem kuchni paleo.

  Swoją prezentację wygłosi też opolski podróżnik.

  - Będę opowiadał o miejscach, w których nie ma stałego dostępu do wody i o najbardziej ekstremalnych miejscach jakie odwiedziłem – zapowiada Patryk Szymański z Klubu Podróżnika w Opolu.

  W siedzibie WiK-u, a dokładnie w Dawnej Hali Maszyn, powstanie specjalnie na tę okoliczność "Plaża na Oleskiej". Królować tam będą leżaki, parasole, relaks i wielka frajda dla dzieci w specjalnym kąciku zabaw z animatorami.

  Dzień w WiK-u zakończy koncert wrocławskiej grupy NOTOPOP o godz. 18.00. Jego uzupełnieniem będą wizualizacje inspirowane wodą, autorstwa Jakuba Kubary, absolwenta Instytutu Sztuki UO.

  Sporo będzie się działo także na pływalni Wodna Nuta przy ul. Prószkowskiej. Podczas imprezy "Podwodny Świat Skarbów" od godz. 13.00 do 18.00, każdy będzie mógł się wcielić w poszukiwacza skarbów z profesjonalnymi nurkami. W planie są konkursy z nagrodami.

  Świętowanie odbędzie się także w Galerii Sztuki Współczesnej podczas otwartych warsztatów z sitodruku „Chlup, chlup” w godz. 13.00-15.00. Podczas zajęć powstaną jednokolorowe nadruki z hasłem przewodnim święta – „Woda ma moc”, które będą odbijane na płóciennych torbach przygotowanych przez WiK

  Dodatkową atrakcją będzie wspólne biesiadowanie z zespołem Camerton podczas rejsu po Odrze (godz. 13.30-14.30). Organizatorzy zapraszają także na zwiedzanie oczyszczalni przy ul. Wrocławskiej (godz. 10.00, 12.00 i 14.00). Na te atrakcje obowiązują wejściówki do odebrania w siedzibie WiK-u przy ul. Oleska 64 (wejście od ul. Rataja) od poniedziałku (20.03).

  Ciekawie zapowiada się również "Spacer pod Odrą", czyli zwiedzanie jazu i galerii podziemnych w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej przy ul. Odrowążów (godz. 11.00, 12.00 i 13.00).

  Z okazji Światowego Dnia Wody warsztaty rodzinne, spektakl i akcję charytatywną przygotują wspólnie Opolski Teatr Lalki i Aktora z Fundacją Dr Clown oraz spółką WiK (brak miejsc).

  Wstęp na wszystkie akcje jest wolny.

  Więcej o imprezach z okazji Światowego Dnia Wody czytaj w piątek (24 marca) w Nowej Trybunie Opolskiej.
   
   
   
   
   

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Wideo