Świetne starty naszych nastoletnich pływaczek i grad medali

Magdalena Sproska zdobyła łącznie sześć medali w tym pięć złotych.
Magdalena Sproska zdobyła łącznie sześć medali w tym pięć złotych. Sławomir Jakubowski
Na zimowych mistrzostwach Polski do lat 16 w Gliwicach zawodniczki z naszego regionu zdobyły aż 14 medali.

Wielki sukces zawodniczek Zrywu Opole, które na krajowym czempionacie juniorów do lat 16 zdobyły 13 medali (5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe).

Opolanki zdominowały rywalizację w sztafetach wygrywając na trzech dystansach: 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym oraz 4x100 m stylem zmiennym. Zespół Zrywu we wszystkich tych konkurencjach płynął w składzie: Aleksandra Tomala, Magdalena Sproska, Magdalena Samulik i Marta Greglak.

Na najwyższym stopniu podium w konkurencjach indywidualnych stawała natomiast Sproska, która wygrała na obu dystansach (100 i 200 m) stylem motylkowym, a oprócz tego zdobyła srebro na 200 m stylem zmiennym.

Tomala indywwidualnie wywalczyła aż pięć medali: dwa srebrne (na 50 m motylkiem i grzbietem) oraz trzy brązowe (na 100 i 200 m grzbietem oraz na 100 m motylkiem). Samulik z kolei zdobyła srebro na 50 m stylem klasycznym i brąz na 100 m także "żabką".

Jeszcze jeden - brązowy medal dołożyła zawodniczka MMKS Kędzierzyn-Koźle Małgorzata Niedźwiedzka, która była trzecia na 200 m stylem zmiennym.

Natomiast w zimowych mistrzostwach Polski juniorów do 18 lat, które odbyły się w Krakowie najlepiej pływał Sławomir Wilkowski (MMKS Kędzierzyn-Koźle), który zajmował 5. i 7. miejsce na 200 i 100 m stylem grzbietowym.